Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Sporo zmian, by przygoda poszła na pierwszy plan
Autor Wiadomość
Grzeg 
Tssk...


Starter: Zubat
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 31
Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 90
Skąd: Magiczna Skarpa
Wysłany: 2015-03-31, 19:54   

A też się wypowiem, co mnie tam, mogę.

Oczywiście, większość zmian popieram, jednak z niektórymi, nie mogę się zgodzić, bo według mnie jest to takie "opodatkowywowanie bogaczy". Chodzi mi tutaj o punkt 10 i punkt 6.
Jeśli chodzi o punkt 10 - tak naprawdę jaka jest różnica czy ktoś ma 500k$ czy 1200k$ tutaj? Praktycznie żadna, bo ten kto będzie miał te 500k$ będzie je miał przez cały ten czas, jeśli będzie rozsądnie sprzedawał te swoje itemki. A większa ilość kasy stanowi pewnego rodzaju odznakę: "patrzcie, ja to zarobiłem, długo tu gram, jestem fajny" i tak naprawdę nie będzie to miało wpływu na grę, a zawsze może sobie zrobić wielkie ognisko z pieniędzy, jeśli ma ochotę.
Co do płatnych bonusów to bardzo fajny pomysł, tylko można by było wprowadzić jakieś ograniczenie wpłaty na osobę, żeby nie było że jeden człowiek zafunduje bonus, powiedzmy max. 250k$, czy coś.

No i punkt numer sześć - no to tu już jest kijowm pomysłem. Znaczy ktoś tutaj się stara, pisze dla forum od naprawdę dawna i co? Już, tyle? "Fajnie było z tobą pracować przez rok, ale na podwyżkę w przyszłości nie masz co liczyć?" Ne, ne, ne, ne, ne. Nie tak to powinno wyglądać, takich ludzi powinno się tym bardziej docenić, a nie zostawić na pastwę losu. Dlatego proponuje aby stworzyć więcej bonusów, albo żeby bonusy się "zapętlały", czyli jak ktoś robi ten rok i dwa miesiące niech ma ten podwójny bonus za 2 miesiące pracy, należy mu się jak przysłowiowemu psu buda. (Chociaż pok na 100lvlu to troszkę przesada, teraz kiedy już nie ma RC).

No i sprawa RC - jak dla mnie bardzo, bardzo na plus. Jednak trzeba nie skupiać się tylko na RC - co w takim razie z Enigmami? Te małe draństwa dają po pół lvlu i bardzo szybko staną się one na forum "nowym RC". No i gdzieś tam też wspominałaś, że niefajnie jest aby po tygodniu trener miał cały team na lvlu 30+. Co w takim razie z wymianami? Bo powiedzmy sobie szczerze, to nie RC najbardziej pomagają takim graczom, a właśnie wymiany. Tutaj proponuje, aby gracz nie mógł dostawać pokemona na lvlu wyższym niż najwyższy lvl pokemona w jego teamie, bądź też ewentualnie na podstawie bonusów za dużą liczbę stron w przygodzie.

Jak dla mnie pozostała jeszcze kwestia ogródków - to draństwo jest niesamowicie mocne. Niektórzy w jeden tydzień mogą zebrać 40k$. To raczej nie tak powinno działać. Jak dla mnie z tym coś trzeba stanowczo zrobić. Tutaj też proponuje: albo drastycznie zmniejszyć cenę za owoc w skupie, albo coś w stylu ograniczenia rynku - tj. tylko inni gracze będą mogli kupić od kogoś owoce, a skup zostałby całkowicie zamknięty.
_________________
Postaci Karta
 
     
REKLAMA 

Starter: Zubat
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-03-31, 19:57   

 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-03-31, 19:57   

Panda też chce ponarzekać.

1. Może być.
2. Nie zgadzam się. Po wuj mi kasa wtedy zarobiona. Zwłaszcza, że i tak te RC jest na ataki, równa się TM'om/MT/HM, a nie siłe ._. To moja sprawa na co chce wydawać forsę, a nie, że ktoś będzie mnie teraz kontrolował ile mam forsy i na co ją przeznaczam. Nie jestem dzieckiem z podstawówki, które dostaje od mamy 10 złoty na miesiąc i mama paczy, jak szybko forsa znika i komentuje, że kupiliśmy pierdołę. Skoro chce sobie mieć na pokaz drużyne, to sobie ją zrobie. I tak lvl nic do rzeczy nie ma przecież. Pok na 10 lvl może być równy temu na 100. Tu już bardziej chodzi o ilość ataków, a to da się załatwić poprzez kupowanie TM ._. Nie po to zbieram miesiąc forse, by pod koniec sobie RC kupić i rozdać, żeby mi zabierano tą możliwość. Po coś zbierałam pokemony, by potem je karmić przez rok. Szukanie RC w przygodzie. Śmieszne. Już widzę, jak ktoś rzuca wszystko i 20 stron szuka RC, bo mu potrzebne na turniej. Właśnie. Jak ktoś potrzebuje ataków tylko z lvl na turniej/pokazy, to z tyłka ma se je nagle wziąć? Po to też były RC na takie wypadki, że ktoś sobie z własnej woli kupi RC, da pokowi i ma gotowego stworka. Wydaje kase na co chce ._.

3. Może być
4. Mam już legendę. Nie wypowiem się.
5. Nie klonuje, nie udzielam się w tej sprawie.
6. Zabiliście motywacje do pisania stron~
7. Nie jestę MG.
8. Mój dział taki zły. Niby było dobrze, bo raz słabe itemy, raz dobre, ale jednak komuś nie pasuje to, co daje. Szkoda, że teraz się dowiaduje o tym, bo przecież Daisy nie narzekała. Sama była za tym, by raz biedna loteria, raz bogata.
9. Nie pracuje.
10. Jak pisałam wyżej. Ja decyduje o tym, co robie z własnymi pieniędzmi. Ktoś jest zazdrosny? To niech zbiera miesiąc/dwa. Po wuj zbierałam, skoro teraz dajecie jakieś chore limity.

Jak ktoś ma problem z RC, to niech ich nie kupuje, proste. Nikt nikomu nie karze wydawać forsy na medykamenty.
_________________
 
  :
     
Did 


Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 3565
Wysłany: 2015-03-31, 20:07   

Ja sobie tak myślę, czemu zawracamy sobie głowę innymi ludźmi, a nie skupimy się na swoich przygodach. W końcu, każdy robi, to co chce ;-; MG może ustalić swoje zasady i kropka. Poza tym gracz może również sam decydować, jak będzie grał. Ktoś się skupi na nabijaniu kasy, a ktoś na fabule. Tak tylko tworzymy flejm i wciskamy ludzi w jeden kanon. Zamiast poszerzać horyzonty.

#przemyśleniaDida
_________________
 
     
WarMachine


Starter: Absol
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 557
Wysłany: 2015-03-31, 20:31   

Przepraszam, że tak jednak się wyrażę, ale ludzie mają ból dupci o to, ze ktoś naprawdę sobie zapracował na pewne rzeczy :c

Na przykład zablokowanie kupna RC - ale dlaczego? Chciałam kiedyś uzbierać sobie pieniędzy by mnie stać na ewolucję Deino, bo walk pokemonów po prostu nie lubię. Jak mnie można określić "jestem pacyfistką aż do bólu", ale to w sumie moja indywidualna sprawa.

Co do ograniczeń funduszy... naprawdę? Wiem na przykładzie Fay, że jest pracowita i swoją ciężką pracą na to wszystko zasłużyła, a wy chcielibyście jej to odebrać?

Poza tym taka sprawa, nie wiem co ludzie mają do tego, że ktoś np. traktuje gry jako sprawę drugorzędną. Może akurat lubi bawić się w skakanie po działach i handel? Ja przyznam, że jestem osobą która mało co patrzy w inne działy, jedynie jak mi jakaś osoba linkacza podeśle do czegoś ciekawego. A loterie comiesięczne... Są genialne! Zawsze można zebrać jakieś uzupełnienie do zespołu czy milutkiego towarzysza. W sumie wiem, prezentuję swoje spojrzenie na forum , ale to dowodzi, że...
W pełni popieram Dida! Tyle. To człowieka sprawa co kto robi. Nie podobają się Rare Candy? Nie kupuj ich!

1.a) Hym może być, ale to zbyt drastyczna zmiana.
a2)Smuteczek, chciałam skompletować sobie kilka shiny poków, a nie lubię wywalać tych co mi się wyklują nie-shiny, więc mam kwestię albo sobie takiego poka zostawić i żałować, że nie mam shiny albo oddać i mieć shiny za którymś razem, ale żałować że tyle prawdopodobnie fajnych poczków się pozbyło... *tak wiem, ale to mam jak z moimi kurczakami*
b) ale why? i tak uciążliwe, że nie moze się tego poka używać w trakcie oddania do DC
2. Kompletnie nie popieram
3. Eeee to powinno zależeć od MG
4. Why not
5. Ale ale ale... dzięki brakowi tego limitu miałam klona od Fay :<
6. nie wiem bo nie zaglądałam nawet
7. Nie jestem MG, nie mam szczególnego zdania, no ale chyba potem też coś pwoino być.
8. Are you seriuos? Te loterie to najlepsze co może być a wy je tak nerficie? :< Raz na miesiąc to naprawdę, nie jest za dużo....
9. Nie wiem, nie piszę
10. Rly? Stanowcze niet
_________________
KP

KP Pokemon
 
 
     
Lu 
Lightwood siblings


Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1169
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-03-31, 21:24   

Popieram Pandzię, Didalca i WarMachine.

No i jeszcze jedna sprawa, która mnie bardzo ciśnie.
DaisiakZuyBardzoBardzo napisał/a:
Wiecie, że teraz niektórzy po tygodniu gry mają pełny team z Pokemonami na +30lvl? Niefajnie i nudno, prawda? Nie ma co się dziwić, że taka gra może się szybko znudzić.

Szczerze w to wątpię. Każdy, kto ma poki z większymi już lvl'ami, nie odchodzi od tak, bo mu się znudziło. Właśnie to ich tutaj trzyma, bo już wiedzą, że się czegoś dorobili i warto dla tego grać i pogłębiać swój majątek. Takimi przykładami są ci forumowi "bogacze" (to określenie jest chore, serio ._.). Mają poki na 100 lvl'ach i gra im się lepiej, niż niejednemu świeżakowi, który to ciągle tylko jęczy. Więc taki argument mocno kuleje.
Odechcieć gry może się takiej osobie, jak Pandzie (podaję tylko przykład, nie żeby coś). Niby jest mocny nacisk na przygody, ale ona jak odpisuje raz na miesiąc, to tego jakoś za szczególnie nie odczuwa, c'nie? Od takiego czegoś może się zniechęcić do gry i wypaść z rytmu, ale od posiadania lepszych poków? Nje sondze....
_________________
 
     
Dafiar 
Now it's mine~


Starter: Scyther
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1673
Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: 2015-03-31, 21:28   

Podpisuję się pod wszystkim całym sobą :*
_________________
 
 
     
Keisuke 
Cora-san


Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 3668
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-31, 21:47   

Takie sprostowanie, ja się zgadzam na to, żeby nie było kupna RC podobnie jak Snazzy, a sami też jesteśmy bogaczami. Jeśli miałyby wrócić one(chociaż wątpię, bo Daisiak jest uparty jak mół) to najlepsze byłoby to co Gwen zaproponowała odnośnie dania limitu na kupno RC na czas Pokazów/Wyścigu i tyle w temacie
_________________
 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-03-31, 21:54   

To idzie w ten sposób, że każdy ma grać tak samo. Siedzieć w przygodzie i tam gnić.
Dlaczego nie można żyć własnym życiem na forum, tylko trzeba robić, to, co chcą inni, tylko dlatego, że im się nie podoba, że zbieram forse miesiąc i przeznaczam ją na RC?
Full poków oznacza wielkie wydatki.
Kto i ile kupuje RC to jego sprawa.
Jak ktoś nie chce to niech nie kupuje.
Za wysoki lvl? To nie argument, gdyż lvl nie mają znaczenia.


Sory. Ale nie uwięzicie mnie w przygodzie, gdzie i tak odpisuje raz na miesiąc.
Mój rytm życia na tym forum to były ogródki, RC kupowane z kasy, trylogie i loterie.
Większość z tego zabieracie.
I weź tu graj spokojnie.
Po wuja te akcje z ogródkiem, że od niego zależy ilość stron, skoro teraz macie na to wywalone, bo ktoś za dużo zarabia.

Levelowanie boxu to było najlepsze zajęcie pod słońcem. I poszło w cholerę.

W realu jedni zarabiają więcej, drudzy mniej. Tak zawsze było i będzie.
_________________
 
  :
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-03-31, 23:22   

Ale rozbieżność zdań .-.

Wypowiadam się w kilku istotnych dla mnie kwestiach, żeby nie było, czemu nie cytuję postu każdego ;-;

O RC
Gwen Brown napisał/a:
A może jak już to rzucić je za jakąś kosmiczną cenę i dać limit typu- max 10 kupujesz i basta?

No właśnie nie chcę podnosić cen ;/ Tak, wiem, że w kilku zostały podniesione, ale tu jestem zdecydowanie na nie, żeby dawać kosmiczne ceny, na które stać będzie wtedy TYLKO bogaczy. Póki co zostaję nieugięcie za totalnym wyrzuceniem cukierasków ze sprzedaży.

O ogródkowych bonusach
Gwen Brown napisał/a:
Potargujemy się do 30 stron? xD

Raczej nie, zarabia się tam wystarczająco dużo xd
Gwen Brown napisał/a:
Innymi słowy- rozumiem, że nawet postępując uczciwie i tak muszę się pożegnać z tymi bonusami?

Om... Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Chodziło Ci o to, że np/ bonus za 2 miechy co 2 miechy dodawałaś i kumulowałaś, tak? Jeśli tak, to po wprowadzanie zmian będziesz musiała pożegnać się z tymi wszystkimi dodatkowymi bonusami i zostanie tylko po jednym za wszystkie 2/4/6/id. miesięcy.

O używaniu mega Poków w walkach
Cytat:
Dlatego, może złagodzimy, to do takiego stopnia, że jedno mega na walkach w forum, a w przygodach, jak MG chce?

Tu jak najbardziej mogę się zgodzić. Tj. we wszystkich walkach poza walkami w przygodzie może być użyty tylko jeden mega Pokemon, a o używaniu w przygodzie niech decyduje MG gracza, spoczko ;)

Długa wypowiedź spoconegozenka na temat nagród za MG'owanie.
Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale jak dla mnie bycie MG to coś mega i uwielbiam to stanowisko najbardziej ze wszystkich. Dlatego też nagrody za MG mnie nie obchodzą. Bez wypłat też bym dalej MGowała ile wlezie. Ale niestety nie wszyscy mają do tego takie podejście i zarówno wypłaty, jak i nagrody były po to, by ludzie chcieli się zapisywać na MG. Tak, wiem, smutne i też mi się to nie podoba ;/ A biorąc pod uwagę, że na PBFie przygody są najważniejsze, a co za tym idzie MG, nie możemy ich stracić ani mieć za mało, stąd te "nagrody" za bycie MG.

Wypowiedź zenka o zmniejszeniu ilości kasy.
Człowieku drogi, widzę, że podobnie myślimy. Oczywiście, że by 50k wystarczyło, a i to jak dla mnie przesada :) Ale myślę, że Kyuu wybierając tą granicę, nie chciała, żeby było zbyt dużego ograniczenia, a 500k to taka forsa, że się w pale nie mieści, więc obydwie uznałyśmy, że nikomu więcej potrzeba nie będzie, a tu proszę, niespodzianka.

O kasie
Frost napisał/a:
Nie mam teraz na co wydać tej nadwyżki i zamierzam ją na razie zatrzymać

I nie musisz xd Nie zamierzamy wprowadzają zmiany dać napisu "wydasz nadmiar w ciągu tygodnia albo przepada". Można równie dobrze wgl nie wydawać i mieć tyle, ile się ma, ale chodzi o to, że więcej nie zdobędziesz już.

Fay o trenowaniu
Wiem, że czekać 10 dni potem to sporo, ale nam chodzi o jedno -> przygody na pierwszy plan. A przecież nie trzeba trenować wszystkich Pokemonów jakie się ma w boxie i nigdy nie używa. Zresztą pamiętam z Fire Red'a, że czekanie aż stworek na lvl +30 wbije chociaż te 3 poziomy, to była męczarnia ;o Tak to wolno szło, że szybciej byłoby expić go samemu.

[quote= "Fay"]A po za tym jestem BARDZO ciekawa jak będzie z tym "znajdowaniem" RC w przygodach... [/quote]
To zależy od MG, ale ogólnie plan jest taki, żeby rzadko je znajdywać. W ogóle RARE Candy powinno być mało :) A poziomki nabijamy walkami najlepiej w przygodzie. W sumie napisałam to co wyżej... ups.

O ogródkach i wprowadzeniu bonusów
Fay napisał/a:
Przynajmniej była jakaś zaczęta do nabijania stron przygodzie

To mnie przeraziło ;-; Dlaczego gracze zapisujący się na PBF potrzebują w ogóle jakiejkolwiek zachęty do przygód? Wam nie sprawiają one radości? W sensie samo pisanie tego, ta historia, ta fabuła, nic? Ale to jest właśnie PBF Pokemon Crystal. Osobiście nie widzę sensu grania na PBFie, jeśli nie czerpie się przyjemności z przygody. Są w końcu gry przeglądarkowe, RPG i inne. Kto co woli~

GallAnonim napisał/a:
I nie powiem szalone było dla mnie to, że z DC, wymian, loterii i innych można uzbierać mnóstwo pokemonów bez robienia niczego w przygodzie.

Dokładnie tak myślę :)

Grzeg napisał/a:
Co do płatnych bonusów to bardzo fajny pomysł, tylko można by było wprowadzić jakieś ograniczenie wpłaty na osobę, żeby nie było że jeden człowiek zafunduje bonus, powiedzmy max. 250k$, czy coś.

To ograniczenie można przedyskutować, żeby to jednak był wkład chociaż kilku osób.

Nagrody za MG
Grzeg napisał/a:
Dlatego proponuje aby stworzyć więcej bonusów, albo żeby bonusy się "zapętlały", czyli jak ktoś robi ten rok i dwa miesiące niech ma ten podwójny bonus za 2 miesiące pracy

Tu odsyłam do opisanej nieco wyżej w tym poście "długiej wypowiedzi spoconegozenka na temat nagród za MG'owanie. Po prostu dla mnie samo nagradzanie za bycie MG jest dziwne, ale to już chyba kwestia tego, jak kto postrzega pracę mistrza gry i jakie z niej czerpie przyjemności niematerialne.

O Enigmach
Grzeg napisał/a:
co w takim razie z Enigmami? Te małe draństwa dają po pół lvlu i bardzo szybko staną się one na forum "nowym RC".

Zapomniałam o nich .-. O tym na stówę pogadam z Kyuu, bo nie ma sensu usuwania RC, jak są tego zamienniki. Idźcie do przygód, no ;-; Tu jednak nie zamierzam od razu usuwać, ale jakieś ograniczenie czy coś to niegłupi pomysł (czuje trzęsienie ziemi, jak wszyscy skupiający się na nieprzygodowych poziomach lecą nakupować enigmy, bo Dais przeoczyła).

Grzeg napisał/a:
Jak dla mnie pozostała jeszcze kwestia ogródków - to draństwo jest niesamowicie mocne. Niektórzy w jeden tydzień mogą zebrać 40k$. To raczej nie tak powinno działać. Jak dla mnie z tym coś trzeba stanowczo zrobić.

Dla mnie ogródki są totalnym niewypałem pod względem skupu. Założenie było, że gracze będą je hodować dla siebie (i to jest plus z ograniczeniem Enigm), a tu proszę... drugie lokaty się zrobiły. Czyli nabijesz trochę stron, a potem na zawsze za nic co tydzień po kilkadziesiąt tysiaczków = kompletny bezsens wg mnie.

O loterii
Yuki napisał/a:
Mój dział taki zły. Niby było dobrze, bo raz słabe itemy, raz dobre, ale jednak komuś nie pasuje to, co daje. Szkoda, że teraz się dowiaduje o tym, bo przecież Daisy nie narzekała. Sama była za tym, by raz biedna loteria, raz bogata.

Tak, byłam za tym już wtedy, ale teraz kiedy tak bardzo chcemy z Kyuu ograniczyć zarabianie i zdobywanie Poków poza przygodą, loterie muszą także zostać utemperowane. Pytałaś, czemu nie czepiam się trylogii. Otóż temu, że tam trzeba coś zrobić, zapracować sb na nagrodę. A loteria to wbijasz co miesiąc, piszesz, że losujesz i już za free masz coś. Bardzo nie lubię takiego zdobywania czegoś za nic i jak to się mówi, bierz, jak Ci za darmo dają, a nie marudzisz jeszcze. Cokolwiek by to nie było.

O kasie
WarMachine napisał/a:
Wiem na przykładzie Fay, że jest pracowita i swoją ciężką pracą na to wszystko zasłużyła, a wy chcielibyście jej to odebrać?

Nie i broń Cię Panie Boże, nie chcemy jej tego odebrać. Przecież pisałam, że userzy z nadmiarem sami wydaliby forsę na własne widzimisie albo skorzystali z "płatnych bonusów". Pisała również w tym poście nieco wyżej, że nie będzie czegoś w stylu "masz tydzień na wydanie nadmiaru, albo zabieramy ci to". NIE. Po prostu należy to wydać do 500tyś., ale nie ma podanego czasu.

O tym o co chodzi w PBFie
WarMachine napisał/a:
Poza tym taka sprawa, nie wiem co ludzie mają do tego, że ktoś np. traktuje gry jako sprawę drugorzędną. Może akurat lubi bawić się w skakanie po działach i handel?

No bo to jest PBF. Gra ma się opierać na przygodach, reszta to dodatki. Takie jest założenie forum Pokemon Crystal, a mówię to jako założyciel. Jak nazywa się wątek? "Sporo zmian, by przygoda poszła na pierwszy plan". Po to to wszystko ;-; Pisałam wyżej, że jeśli ktoś nie czerpie przyjemności z samej przygody, to nie powinien się zmuszać. Są gry przeglądarkowe, RPG itd. Really. Nawet w regulaminie jest punkt, że osoba nieaktywna to taka, która od miesiąca nie ma lub nie odpisuje w swojej przygodzie, a nie taka, która nie bierze udziału w loterii/safari/wymianach/itd.

WarMachine napisał/a:
A loterie comiesięczne... Są genialne!

Jak dla mnie nie. Nagrody są zbyt dobre na to, że dostajesz co miesiąc COŚ za NIC. Jeszcze są przecież bonusy za profki, mini-eventy, bonusowy atak co miech <- nic nie musisz robić, by to zdobyć. Nie jest Wam wystarczająco dobrze? ;p

O bogaceniu się i posiadaniu masy poków
Frost napisał/a:
Szczerze w to wątpię. Każdy, kto ma poki z większymi już lvl'ami, nie odchodzi od tak, bo mu się znudziło. Właśnie to ich tutaj trzyma, bo już wiedzą, że się czegoś dorobili i warto dla tego grać i pogłębiać swój majątek.

Wybacz, Fro, myślę całkowicie odwrotnie. Po co pogłębiać swój majątek, skoro i tak masz tyle szmalu, że stać cię na wszystko, w przygodzie kupujesz największe dziadostwa za absurdalne ceny, bo takie kwoty nie robią na Tb wrażenia?
Cytat:
Mają poki na 100 lvl'ach i gra im się lepiej, niż niejednemu świeżakowi, który to ciągle tylko jęczy.

To też kuleje ;-; Jęczy, bo mu się nie podoba to do czego zaraz dojdę.

Yuki napisał/a:
To idzie w ten sposób, że każdy ma grać tak samo. Siedzieć w przygodzie i tam gnić.
Dlaczego nie można żyć własnym życiem na forum, tylko trzeba robić, to, co chcą inni, tylko dlatego, że im się nie podoba, że zbieram forse miesiąc i przeznaczam ją na RC?

Grać tak samo .-. Gnić w przygodzie .-. Co wy robicie w tych przygodach, że nie sprawiają Wam radości? Nie będę trzeci raz opisywała tego o co chodzi w naszym PBFie, co jest głównym założeniem i że reszta to dodatki. Po raz ęty proszę o zastanowienie się, czy gra PBF w przygodach przez pisanie postwów to coś, co lubisz, a nie wolisz inne rodzaje gier.

Yuki napisał/a:
Full poków oznacza wielkie wydatki.

Tu mnie zastanawiało, po co niektórym ten full, jak 4/5 zdobywają poza przygodą i nie mają z nimi żadnych styczności w przygodzie, nie zaprzyjaźniają się, nie ma historii tych stworków. Takie tam, żeby mieć, expić i tyle. PBF?

Yuki napisał/a:
Sory. Ale nie uwięzicie mnie w przygodzie, gdzie i tak odpisuje raz na miesiąc.
Mój rytm życia na tym forum to były ogródki, RC kupowane z kasy, trylogie i loterie.
Większość z tego zabieracie.

Pisałam o tym jęczeniu na rzadkość odpisów. Skoro się komuś nie podoba, niech znajdzie innego MG, naprawdę. Ale Yuki akurat zawsze pisała, że lubi mieć przygodę u Kyuu, więc no... zdecydowanie musi jakieś być ;x
A co do rytmu to ja już bym dawno popełniła harakiri ;-; Zadaj sb pytanie, czy te monotonne czynności sprawiają Ci radość i wolisz to od fajnej przygody? Em... Po raz który odsyłam do tego, o co chodzi na Pokemon Crystal i czy PBF jest dla Cb?

Yuki napisał/a:
Levelowanie boxu to było najlepsze zajęcie pod słońcem. I poszło w cholerę.

Bo właśnie nie o to chodzi w naszym forum. Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda, świat jest piękny, czy to znasz. Otwórz oczy, patrz, otwórz oczy... nananananannanannana :3


Teraz dwa główne cośki, które najbardziej się nie podobają.
Wycofanie RC - tu jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by decyzja została cofnięta. Chcemy, by forum skupiło się na przygodach.
Ból pupci o kasę innych - otóż ten ból... niektórzy piszą, że inni mają zazdro. Aczkolwiek np. Snazzy czy Kei są jednymi z bogatszych, a oni zgodzili się z tym, by ograniczyć forsę, więc proszę nie pisać, że jęczą ci, którzy sb nie zapracowali. A po drugie osobiście ja mam bóle takie związane z tą kasą:
- zdobywa się ją za prosto, za dużo i w wielu przypadkach za nic
- nie podoba mi się, że mając kasę, taki gracz (nie wszyscy) olewa treningi i ogólnie przygodę, bo po co jak ma RC itd. Stąd usunięcie ich i ograniczenie DC
- I jeszcze bardzo mi się nie podoba szastanie kasą na prawo i lewo, czyt. rozdawania od tak. Wiem, że to Wasza kasa i okey, ale niektórzy bogacze mają jej tak dużo, że po prostu dają olbrzymie zapłaty innym za jakieś bzdetki. Albo coś, co drażni mnie po całości - dawanie kasy nowym, którzy byli kiedyś i których się lubi za nic od tak na start i np. ktoś ma banku "-20k dla X na dobry start". Po co Wam ta forsa, miśki? Tu przypominam jak kiedyś niefajnie mówili o nas jak o kółku wzajemnej adoracji. I ja właśnie zaczęłam to dostrzegać (dum dum dum).
Bo jeszcze kasa dla siebie nie jest taka zła, o ile nie robi się tego drugiego (tj. nie załatwia wszystkiego poza przygodą, która zaczyna wówczas tracić sens).

A i jeszcze to co usłyszałam dzisiaj na chatango od kogoś. Nie wpisuje poziomów z mini-eventu, bo są za małe. Przepraszam, ale zwątpiłam...

To na razie tyle. Pod koniec trochę mogłam być niemiła (w skali Daisowej bycia niemiłym), ale zaczęło mnie irytować, że niektórzy grają u nas, a przygoda jest dla nich mniej ważna niż teoretyczne dodatki. This is bad :no:
A i za błędy (głównie pewnie literówki) też przepraszam bardzo bardzo bardzo!
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
spoconyzenek 


Starter: Totodile
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 29
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 34
Wysłany: 2015-03-31, 23:28   

Daisy, masz u mnie mega plusa za to, że każdą wypowiedź dokładnie czytasz, bierzesz pod uwagę i mało tego - na każdą odpowiadasz. Nie spodziewałem się tego. Po prostu wow.

Chciałbym jeszcze tylko zwrócić Twoją uwagę na fragment mojej wypowiedzi, dotyczący nagrody za 12 miesięcy urzędowania (propozycja zbalansowanego lvlu przyznawanego Pokemona).
_________________
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-04-01, 06:18   

Daisy, źle mnie zrozumiałaś. Miałam na myśli z tymi nagrodami za MG, że je sobie zapętlam. I rok i je tam sobie odliczam jak mają być (1 za 2 miechy, 1 za 4... Nie to że ta za 2 miesiące towarzyszy mi kilka razy. Raz) Rok I mija, w roku II ten sam system, ale obejmuje tylko te "nie-jednorazowe" bonusy. W każdym razie też każdy bonus występuje 1 raz. Nie to że ten pierwszy (grządka w ogródku bodajże) dopisuję sobie co 2 miechy i w sumie w ciągu roku zdobyłam 6 grządek. Nie- każdy bonus tylko raz ;P Tak to zrozumiałam kiedy przy bonusach było, które są jednorazowe, a które nie. Wydawało mi się, że to się właśnie tak zapętla. Gdyby było inaczej to dlaczego nie było jasno określone, że wszystkie są jednorazowe, a nie jak obecnie cześć jest, a część nie?

Co do kasy i pokemonów. Przecież to jest "majątek" każdego usera z osobna. Mi tam nie przeszkadza np. fakt że ktoś ma 2 strony boxu. A niech ma! Nawet sobie poczytam, może znajdę inspirację do charakterków pokemonom z Safari, czy nawet swoim. Spoko, można ograniczać zdobywanie ich poza przygodą- nie ma sprawy. Tylko po co inni mają taką zazdrość i ból dupy o taka pierdołę. Mam dużo pokemonów bo mam. Bo lubię, i wbrew pozorom chociaż większość jest w boxie to wcale nie traktuję ich jako wymarłe. Po prostu nie zawsze da się ich używać wszystkich na raz. No na logikę. Ale przecież czy jakieś pokazy, czy cokolwiek. Widziałaś żebym 2x brała tego samego pokemona? W przygodzie też jest sporo czynników w kwestii ewentualnych zmian składu. Jak tkwisz przykładowo 5 stron na jakimś zadupiu i walczysz o przetrwanie to ciężko aby nagle zmieniać sobie skład. No trochę realizmu.
A kasa i jej szastanie? No to samo. Jego kasa i niech tam sobie robi z nią co chce, o ile nie robi tego wbrew regulaminowi. To tak jakby ktoś miał ni z tego ni z owego zawiadować majątkiem takiego dajmy na to bogatego szejka z Emiratów bo ma dużo kasy i wydaję ją na co chce. Właśnie o to chodzi- jego kasa i ma ją wydawać na co chce. Wiem wiem, przykład nieco na wyrost, ale to jest z deczka wkurzające. Co to komu przeszkadza że na przykład pożyczę komuś jakąś sumkę czy nawet dam w prezencie? Chcę to mu daję jak w realnym świecie. To jak dla mnie jest tylko niepotrzebne się czepianie się. A najzabawniejsze jest to, że najwięcej wojują przeważnie ci którzy nie korzystają z innych części forum. "Ja nie korzystam to niech i wszyscy nie korzystają". Jezu nie chcesz to nie, ale po chorobę inni mają za to beknąć? No i jak już ma nie być kasy w loteriach, ograniczony ogródek itp, itd. To po grzyba ten limit 500k? I tak będzie mniejszy przychód, więc...

A powalczę jeszcze o RC- bo mogę xD Mówisz wzrost ceny nie. To może chociaż limit kupowania? Można ci kupić tyle i tyle max. w ciągu miesiąca. Czy dwóch. Czy jakikolwiek okres czasu. Co powiesz na takie rozwiązanie?
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
WarMachine


Starter: Absol
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 557
Wysłany: 2015-04-01, 06:48   

W pełni podpisuję się pod słowami Gwen :)
Tyle ode mnie przed szkołą :c
_________________
KP

KP Pokemon
 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-04-01, 07:23   

Także się podpisuje pod Gwen.
_________________
 
  :
     
Marque 
Master of Disaster


Starter: Absol
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 146
Wysłany: 2015-04-01, 08:57   

Mam wrażenie, że rzecz rozbija się o to, co Daisy chyba z pięć czy sześć razy wspomniała w swoim ostatni poście - ma to być forum PBF. Z rozgrywką fabularną. Bazujące na przygodzie, gdzie inne rzeczy są tylko dodatkami.

Forum należy do Daisy i jeśli Daisy chce, aby był to PBF to naprawdę ciężko się z nią o to kłócić. Jeśli ktoś chce mieć forum do ogródków, zbierania kasy, loterii, rozmnażania poków itd itd bez przygody... To nikt mu przecież nie zabroni zrobić swojego.

Poza tym wszystkie z tych rzeczy, o które się tu teraz rozchodzi można przecież zrobić w przygodzie! Rozmnażanie w przygodzie? Nie ma problemu. Ogródek w przygodzie? A kto ci zabroni. Lokata bankowa w przygodzie? Jasna sprawa. Twoja postać zarabiająca kasę w przygodzie? Jak najbardziej. Krótko mówiąc - każdy może się dalej bogacić, kolekcjonować pokemony, znajdować RC, hodować jagódki, rozmnażać i wymieniać poki do woli - w przygodzie. Ponieważ to na niej ma się opierać forum.


I tak naprawdę tyle w tym temacie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Marque 2015-04-01, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Księciu 
FIRST OF ALL, BITCH...


Starter: Gengar
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 30
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 971
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-01, 10:29   

Oesusie.
Nie wypowiadając się tu jeszcze i przed przeczytaniem propki jestem bardzo na "tak" ze zmianami. Podziwiam administracje za pomysłowość i udostępnianie nam dodatkowych rozrywek - czy to safari, ogródków czy czegoś innego - jednak łatwość zdobywania pokemonów, pieniędzy czy przedmiotów jest nieco straszna.
Zresetowałem całkiem niedawno swoją KP. Miałem jednego stworka przez... chyba dwa dni. Eventy, safari, rozdawajki sprawiły, że mam ich już pięć - a wcale się o to nie starałem jakoś specjalnie.
Nie rozwlekając się jakoś specjalnie bardzo popieram post Marka. Wszystkie rzeczy do zdobycia powinny być pozyskane w przygodzie, bo to ona tak naprawde jest kluczowa.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.