Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Daisy7
2015-01-10, 13:38
Pokemonem być, sialalalala
Autor Wiadomość
Molin 
Owczy Bóg


Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2014-12-26, 17:22   

Koori, dlatego właśnie piszę - może być coś jak PMD, ale nie musi. Chodzi mi ogólnie o świat, taki jak tam, nie ma ludzi ani nic, są te miasta stworzone przez poki, domki i przy tym możesz być kim chcesz. A takie misje akurat też szybko się nie znudzą, bo można też dodawać inne wątki. To tak samo jakby powiedzieć, że zdobywanie odznak u trenera jest nudne :f
_________________
 
     
REKLAMA 
Łowca Rang

Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Dołączyła: 05 Lip 2014
Posty: 1451
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-12-26, 17:30   

 
     
Koori 
Łowca Rang


Starter: Charmander, a co, tak standardowo :3
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lip 2014
Posty: 1451
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-12-26, 17:30   

Bo jest? :D
To znaczy chodzi mi o to, że same zdobywanie odznak byłoby nudne - tak samo jak samo robienie misji byłoby nudne. Ale każdy będzie sobie robił tak, jak będzie uważał za stosowne. O ile przejdzie, ale jak widzę wszyscy na razie są za. Czekajmy więc na werdykt Myszaka :3
_________________


 
  :
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-12-26, 18:05   

Jeśli MG ma wyobraźnie i wenę, to misje oraz zdobywanie odznak nie musi być nudne. Wszystko zależy od tego, jak prowadzący wymyśli.
_________________
 
  :
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-12-26, 18:44   

Powiem szczerze, że nigdy nie miałam problemu z tym, że Daisy gra jako pok, a nie człowiek. Wisi mi to, bo mam taką naturę- jak mi coś nie przeszkadza to się niepotrzebnie nie wpierniczam. I zwykle dobrze potem na tym wychodzę jako osoba neutralna.
Ale wracając- ogólnie koncepcja nie jest zła. Co jak co, ale to zawsze jakaś odmiana. Z tym, że jeśli już miałoby to zaistnieć to tylko i wyłącznie tak jak to zaproponowała Daisy. To tak z jednej strony...
Ale z drugiej sądzę, że to niepotrzebne. Poczemu? Z czystego szacunku dla Daisy. Ona założyła forum i ona postanowiła tak się nieco wyróżnić i sądzę, że tak też powinno zostać. Po prostu taki ukłon dla naszej założycielki.
Podsumowując: Daisy będzie chciała pozwolić grać ludziom jako poki czy nie, to jest jej wola. Ale sądzę, że nie ma co wywierać na niej zbyt wielkiej presji.
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Inui 


Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 112
Wysłany: 2015-01-03, 16:21   

*Się zgadza w pełni z tym, co wcześniej napisała Daisy i czeka na kolejny jej post*
Przy okazji zobaczę jak się prezentuje mój profil o.
_________________


 
     
Saeqo 


Starter: Ponyta
Profesja: koordynator
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 199
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-03, 17:52   

Też jestem za!
A właściwie, gdyby wybrać opcję z normalnym światem z trenerami, to jak rozwiązać sprawę ze złapaniem? No bo, jeśli ktoś rzuci pokeballe, to twoje nastawienie, po złapaniu, do takiej osoby miałoby się zmienić od razu na pozytywne, czy jak? O! I jak cię złapią, to jak wyglądą przygoda od schowania w pokeballu do wyjścia z niego, bo przecież nie każdy trener musi lubić chodzić z pokemonem jak Ash z Pikachu?
_________________
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Ogródek | Jezioro

"Strach nie jest złem... Pokazuje jedynie, co jest tak naprawdę twoją słabością.
A kiedy już tą słabość odkryjesz, staniesz się i silniejszy, i lepszy." - Gildarts

 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-01-03, 18:13   

Z tym siedzeniem w pokeballu...



A na poważnie. W mandze było tak, że te pokeballe były jakoby przezroczyste od środka i pokemony zmniejsząjąc się do odpowiednich wartości widziały wszystko, co się działo na zewnątrz.

Panda grała w bycie pokiem i powie tak. Twój charakter nie musi się zmieniać po złapaniu twej postaci przez trenera. Możesz być dla niego tak samo wredny, jak byłeś przed złapaniem. Z czasem bardziej go polubisz. Jak Ashowy Pikachu, co go nienawidził na początku.

Zawsze ty jako pokemon możesz się uprzeć i siłą naprzeć na to, że nie chceszbyć w ballu. Najwyżej zwiejesz trenerowi i on zrozumie, że nie lubisz piłki.

Albo nie dawaj się nikomu złapać i żyj jako wolny pokemon między ludźmi.
_________________
 
  :
     
Draggy 
The Sloth is real.


Starter: Toge(3.141)
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 24
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 291
Skąd: wiesz, że nie wiem?
Wysłany: 2015-01-03, 20:37   

Według mnie jedyną rozsądną perspektywą jest gra w stylu PMD, bo zabawa się w unikanie bycia złapanym etc. nie brzmi zbyt zachęcająco, plus nikt nie ma pewności co do spraw bycia w ballu. *co z tego, że było w mandze? :o* Plus faktyczne wczucie się w kilmat PMD i tworzenie społecczeństwa w świecie rządzonym przez Pokemony, może być ciekawsze niż się wydaje.
PS. Dochodzi jeszcze opcja nieskończonego kreowania świata przez MG/ gracza, niezarysowana żadnymi regionami oraz określonymi mapami miast!
_________________
  :
     
Kimiko 


Starter: Charmander
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 186
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2015-01-03, 20:40   

Moim zdaniem najlepiej dać wybór graczom czy chcą grać w świecie gdzie są ludzi czyli muszą unikać złapania, a jak zostaną złapani to muszą służyć swojemu trenerowi(aczkolwiek taka rozgrywka pewnie ograniczałaby się tylko do treningów i walk bo wtedy się na ogół wzywa poka z balla, no nie? :P) albo czy chce grać w świecie bez ludzi gdzie to Pokemony tworzą swoistą "cywilizację".

Jak dla mnie obie te wersje mogą być ciekawe, opcja pierwsza jest dla osób lubiących walki, a druga dla takich, którzy wolą tajemnice, odkrywanie, survival i takie tam.
_________________


Karta Postaci || Box || Bank || Ogródek || Kopanie || Łowienie || !!!Stragan!!!
Przypominajka:
24.01 - zebrać jagody.
Wtorki - Łowicz
Piątki - Kopacz

 
     
GallAnonim 
Woof Woof


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1144
Skąd: Ziemia Kłodzka
Wysłany: 2015-01-03, 20:52   

Widzę, że poruszono kwestię, o której i ja myślałem toteż postanowiłem się wypowiedzieć.

Moje zdanie jest podobne do zdania Dragga. Żeby to miało mieć ręce i nogi bardziej pasuje świat na zasadach PMD bez ludzi.

Bycie złapanym stwarza zbyt wiele problemów i praktycznie uniemożliwia toczenie przygody, więc nie uważam tego za ciekawą perspektywę. Jako złapany pokemon jesteś uwiązany do osoby trenera i to on sobie chodzi robiąc to co one chce, a twoje cele praktycznie stają się niemożliwe do zrealizowania bo nie możesz się od niego oddalić. A walki i treningi? Jako pokemon masz niewiele do gadania, bo wymyśla je trener.
Jedyna według mnie opcja, aby grać w świecie z ludźmi, jest taka, że my jako pokemon jesteśmy wyjątkowi i nie da się nas złapać, bo coś tam (człowiek zmieniony w pokemona na przykład), albo bycie złapanym oznacza dla nas game over.
Jako złapany pok tracisz wpływ na przygodę i staniesz widzem przygody NPCa wymyślanej przez MGa. A to jest PBF, a nie interaktywny fanfick.
_________________
 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-01-03, 21:37   

Najlepiej, by ludzie mieli wybór z fabułą.
Albo PMD albo życie między ludźmi, ale z sensowną historią pozwalającą ci o ukształtowanie fabularne, tak, by ktoś nie siedział ciągle w ballu.
Przykładowo Panda wymyśliła, że będzie Purrloin, dawnym pokemonem Naturala Harmonii Gropiusa, w skrócie N'a, który jak w mandze odszedł wraz z Reshiramem w stronę zachodzącego słońca, a Black z Zekromem zamienili się w kulke światła i pognali w niebo. Purrloin aka Koneko wyrusza na poszukiwania swego przyjaciela(Nie trenera/właściciela, gdyż N jako dawny król Plazmy oraz człowiek z sentecjami o uwolnienie pokemonów od ludzi, zaprzyjaźniał się ze stworkami, nie ujarzmiał ich, tylko rozumiał ich uczucia oraz normalnie z nimi rozmawiał traktując jak równych sobie). I nawet jak w trakcie wędrówki będzie ją chciał ktoś złapać, to się nie da. W końcu Pokemony nadal są silniejsze od ludzi, zwłaszcza te dzikie. A jeśli znajdze N'a to też nie będzie w pokeballu, bo zielonowłosy nie akceptuje piłeczek. O! I to jest jedna z epickich fabuł do przygody pokemonowej.

*Tak bardzo nakręcona na tą propkę*
_________________
 
  :
     
GallAnonim 
Woof Woof


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1144
Skąd: Ziemia Kłodzka
Wysłany: 2015-01-03, 22:27   

Nie pisałem, że świat PMD ma być narzucony. Świat z ludźmi może być, ale nie że będziemy czyimś pokiem, tj. w ballu w kieszeni trenera. Swoją drogą zaprezentowany przez Yuki szkic historii wpasowuje się w to co pisałem:
Cytat:
my jako pokemon jesteśmy wyjątkowi i nie da się nas złapać, bo coś tam
_________________
 
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-01-04, 12:57   

Czas na prototyp zasad dla Poke-przygód stworzony przez Dais. Tak jak w przypadku regulaminu Fakemonów, jest to tylko moje ogólne podsumowanie, a nie zatwierdzony na 100% dokument, dlatego czekam, byście pisali, jak Wam się podoba i czy nie potrzeba jakichś edycji ;) Przede wszystkim proszę o opinię ze strony Koori, która jest pomysłodawczynią tego wszystkiego.
    1. Na forum można grać nie tylko trenerem lub koordynatorem, ale także dowolnym Pokemonem lub Fakemonem.
    2. Granie stworkiem jest dodatkiem, dlatego gracz może na jednym koncie być zarówno trenerem/koordynatorem jak i Pokemonem/Fakemonem. Oczywiście można też grać tylko jako człowiek lub tylko jako potworek. Zabronione jest natomiast bycie na jednym koncie dwoma postaciami ludzkimi lub dwoma stworkami.
    3. Gra jako Pokemon jest dodatkiem, ponieważ ogranicza się do przygody u MG.
    3.2 Przygody Pokemonowe mogą być kilkuosobowe.
    4. Pokemon nie może korzystać z żadnego działu w forum "Miasto" (oprócz "Miejsc Spotkań") ani z żadnego działu w forum "Dodatki do PBF".
    5. Pokemon nie może posiadać własnych stworków.
    6. Pokemon może posiadać fikcyjne pieniądze (nie muszą być to dolary), ale nie może posługiwać się nimi poza przygodą.
    7. Będąc Pokemonem, nie możesz dokonywać żadnych transakcji z innymi graczami (chyba, że w kilkuosobowej przygodzie i zostanie to przeprowadzone drogą fabularną w Waszej grze). Zasada ta dotyczy fikcyjnych pieniędzy jak i wszystkich innych przedmiotów (np. jagódki, Rare Candy). Podsumowując, ekwipunek Poka nie ma jakiegokolwiek znaczenia/pożytku poza przygodą i zdobywa się go tylko tam.
    8. Typ Poke-przygody jest dowolny. Oznacza to, że możesz mieć przygodę jako dziki Pokemon w świecie ludzi, Pokemon mający opiekuna, a także w realiach PMD (Pokémon Mystery Dungeon), gdzie nie ma ludzi, świat zamieszkują wyłącznie stworki i wykonujesz różnego rodzaju zadania. Jedynym warunkiem jest otrzymanie zgody od MG na prowadzenie rozgrywki wybranego typu.
    9. KP Pokemonów zakładamy w osobnym dziale "Karty Postaci Pokemonów" , który znajduje się w forum "Karty Postaci". (Tego działu jeszcze nie ma, ale założę go, jak wszystko wejdzie w życie)
    10. Wszystkie zasady związane z prowadzeniem przygody Pokemona (np. czas na odpis) są takie same jak przy prowadzeniu zwykłej przygody trenera/koordynatora.
    11. Przygody Pokemonów są prowadzone przez tych samych MG, którzy prowadzą przygody ludzkich postaci.
    12. Mistrz Gry nie ma obowiązku wyrażenia zgody na prowadzenie przygód Pokemonowych, a więc może prowadzić tylko gry dla postaci ludzkich, aczkolwiek nie może postanowić prowadzić wyłącznie Pokemonowych podróży.
    13. Liczba miejsc u MG dla postaci ludzkich i postaci Pokemonowych będzie oddzielna. Oznacza to więc, że MG może zdecydować się na prowadzenie np. max. 5 przygód trenerskich/koordynatorskich oraz 4 przygód Pokemonowych/Fakemonowych.
    14. Koniecznie w podtytule Pokemonowej przygody musi znaleźć się o tym krótka informacja (np. Poke-przygoda, gra Pokemona).

Na razie tyle, aczkolwiek mam wrażenie, że zapomniałam o czymś istotnym... A może nie? Sami stwierdźcie. Teraz kilka dodatkowych spraw:
- Dais oczywiście zrobi po swojemu wzór Pokemonowej Karty Postaci, wiec nie martwcie się, że w regulaminie nie ma nic o początkowym ekwipunku, co należy opisać w KP itd.
- Jeśli chodzi o MG to ostrzegam, że nie zamierzam organizować wyborów na kolejnych 5 ;-; Mamy już 17, ogarniacie? I nie pozwalam Wam zmniejszać sobie liczby wolnych miejsc dla ludzkich graczy ani tym bardziej wywalać swoich userów, żeby zrobić miejsce na Pokemonowe postacie. NIE, NIE, NIE! Pokemonowe gry nie wymagają wielkiego poświęcenia, więc myślę, że jeśli komuś zależy, da radę dodać do swojego aktualnego stanu 4-5 Poke-podróży. Oczywiście im więcej tym lepiej, ale nie przeholujcie! A niech ja tylko znajdę osobę, która jest MG i gra Pokiem, a u sb nie pozwala na Poke-gry. Zabiję @.@
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Księciu 
FIRST OF ALL, BITCH...


Starter: Gengar
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 30
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 971
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-04, 13:04   

Ja jestem chętny na prowdzenie gier pokemonowych. ;)
Nie widzę żadnych luk w tym prototypie, a więc jestem na tak!
_________________
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-01-04, 13:07   

Mi osobiście się podoba taki regulamin. Jestem za.
I mam też zrobiony jakoby wzór/prototyp Karty Postaci dla Pokemonów.

Cytat:
Przykładowa Karta Postaci
Imię/Przydomek:
Płeć:
Data narodzin:
Wiek:
Typ:
Gatunek:
Pochodzenie:
Poziom:
Ewolucja:
Ataki:
Zdolność:
Opis wyglądu:
Opis charakteru:
Historia:
Rodzina/Powiązania:
Ciekawostki:
Ekwipunek:


A tu przykładowy wątek z KP autorstwa Koneko.
http://pokemoncrystal.jun...c.php?p=160#160
_________________
 
  :
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.