Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma walutowa
Autor Wiadomość
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-11-18, 08:16   Reforma walutowa

Gadałam wczoraj z Kyuu i udało nam się wymyślić dwie zmiany, które wpłynęłby lekko na wyrównanie kasy. Może nie tyle wyrównanie, co po prostu przystopowanie trochę w ogródkach oraz zwiększenie pensji dla moderatorów oraz sędziów, by chętniej zapisywali się na te stanowiska i mieli z nich pokaźniejszy zysk.

1. Ograniczenie z ogródkami
Proponowane proste, łatwe i skuteczne ograniczenie polegające na zatrzymaniu bonusów przy 60 stronie przygody, żeby nie mnożyło Wam się tego wszystkiego w nieskończoność. Wydaje mi się być sensowne, ponieważ nadal zachęca do aktywnego prowadzenia przygód, a przy tym ustanawia jakąś granicę przyzwoitości, żeby nie było szaleństw~
Cytat:
"Każde 5 stron przygody zwiększa szansę pozytywnego wyniku sadzenia krzaczka o 5%. Każde kolejne 10 stron przygody uprawnia go do zagrabienia sobie kolejnej grządki. Każde kolejne 20 stron zwiększa możliwą ilość jagód rodzonych przez krzaczki o 1"

A więc można by było max.: zdobyć 60% na pozytywny wynik sadzenia krzaczka, 6 dodatkowych grządek i zwiększyć możliwą ilość rodzonych jagód przez krzaczki o 3.
~ W ramach drobnej rekompensaty dla osób, które mają już ponad 60 stron, za utracone krzaczki w związku z przyjęciem tej reformy oferujemy jakiegoś ciekawego Pokemona ~


2. Podwyżki pensji
~ Po kreseczce podana proponowana podwyżka (podkreślona), a przed to aktualna pensja moda na miesiąc ~
Cytat:
- miasto: 1500$ | 3000$
- loteria: 500$ | 1500$
- safari zone: 300$x4=1200$ | 700$x4=2800$ (to się liczy od strefy, czyli za jedną 700$ i wychodzą przeważnie 4 strefy)
- trylogia: 500$ | 1000$
- pojedynki: 500$ | 1000$
- ogródki: 1000$ | 2500$
- walki z liderami: 100$ za jeden odpis | 150$ za jeden odpis
- adopcje: 500$ | 3000$
Sędzia ma robotę taką samą jak mod od walk z liderami, więc jego pensja powinna wyglądać tak samo, a więc należy zwiększyć ze 100$ za odpis do 150$ za odpis.



Zgaduję, że druga propka nie spotka się ze sprzeciwem, aczkolwiek warto podać obydwie. Proszenie o wyrażanie w sposób kulturalny swoich poglądów co do obydwóch propozycji. I pamiętajcie, że milczenie oznacza zgodę, więc jeśli nikt nie będzie się odzywał, uznam, iż nie macie nic przeciwko reformom.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
REKLAMA 

Karta Postaci Pokemona: przejdź
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 15:53   

 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 15:53   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Podoba mi się to zwiększenie pensji moderatorskiej. Mój trud pracy w trylogii, loterii, adopcji, wymianach, KP i boxach się opłaci. Yay.

Panda jest za całym wątkiem, nawet tą kwestią ogródkową.
_________________
 
  :
     
Elphias 


Starter: Bagon
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 435
Wysłany: 2014-11-18, 16:17   

Jestem za wszystkim i nie ma co nawet rozwijać swego zdania, bo to sprawiedliwe.
_________________

"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam!"
 
 
     
Did 


Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 3565
Wysłany: 2014-11-18, 16:34   

Mi się to nie podoba. Do tego uważam, że to nie jest do końca... takie sprawiedliwe. Jestem na forum ponad dwa lata i nie marzy mi się utrata bonusów za 100 stron, których napisanie zajęło dużo czasu. Nie mówię, że nie był to przyjemny czas, bowiem był i to bardzo. Pozdrawiam Daisy ~ ;-;. Poza tym... rekompensata. Ciekawy pokemon? Jako osoba posiadająca dużo pokemonów... nie jestem z tego powodu specjalnie ucieszony.

Z drugą propozycją się zgadzam i tyle ~
_________________
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 16:39   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
  :
     
Snazzy 
Senpai notice me!


Starter: Pancham
Profesja: koordynator
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 2228
Skąd: Stettin an der Oder
Wysłany: 2014-11-18, 16:58   

Imo jeśli chodzi o ogródki, to byłabym bardziej za opcją ograniczenia sprzedaży jagódek, bo przykładowo Snazzy je wykorzystuje czysto zgodnie z potrzebami, a nie jako maszynkę do robienia mamony ;-;
Co do podwyżki zaś, mnie nie dotyczy, więc mi to lotto xD
*wcale nie piszę tej wiadomości, by zobaczyć, co Yuki pisze*
_________________

"Ta myśl sprawiła, że chciałam się stąd ulotnić jeszcze prędzej. I najlepiej zastosować Domestos do mózgu" ~ Alliana, "Przygoda Alliany"
wizja dwóch bishowych braci do poke KP
  :
     
GallAnonim 
Woof Woof


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1144
Skąd: Ziemia Kłodzka
Wysłany: 2014-11-18, 16:58   

Popieram we wszystkich punktach.
Powinno być jakieś ograniczenie rozbudowywania ogródków, bo w końcu to PBF o pokemonach, a nie o rolnikach trzepiących kasę na zbiorach.
A podwyżka pensji może zachęci ludzi do zainteresowania się tymi posadami.
_________________
 
 
     
Keisuke 
Cora-san


Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 3668
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-18, 17:57   

Podoba mi się ten pomysł z ogródkami zważywszy na to, iż mnie dynda to ile zarabiam na jagodach, bo przygoda u Daisy jest wystarczająco super ;-; i w dodatku będzie to dosyć sprawiedliwe, przynajmniej z mego punktu widzenia. Podwyżki co do innych profesji są też w porządku, więc ludki zapisywać się na sędziego ;-;
(P.S też piszę tę wiadomość, aby zobaczyć co Yuki napisała)
_________________
 
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-11-18, 19:29   

Did, wiem, że Ci się nie marzy (chociaż zdecyduj się, czy w przygodzie odpisujesz, bo Ci się podoba, czy w celu nabicia stron xd), bo stracisz sporo bonusów, aczkolwiek weź pod uwagę innych graczy i przede wszystkim dalszy rozwój Crystal. W ramach tych strat jest owa rekompensata w postaci Pokemona, o którym póki co jeszcze nie mamy żadnych bliższych ustaleń. Dlaczego Pokemon? Bo myśląc logicznie taki bogaty user ma pod dostatkiem kasy (więc ta odpada), stać go na RC, treningi, kamyki, ataki i wszystko inne, co można kupić (więc to też odpada), a chociaż Poka z pewnością może sobie łatwiej odkupić od kogoś niż gracz biedniejszy, to jednak nawet milord nie pstryknie palcem i nie pojawi mu się wymarzony stworek. I prawda, że masz ich dużo, jednak na pewno chciałbyś zobaczyć w swojej pokaźnej kolekcji jeszcze jakiegoś, którego znikąd nie daje Ci się wytrzasnąć. Może jakiś unique albo taki, którego jeszcze nikt nie posiada?

Snazzy: z ograniczeniem kasy, którą można zarabiać na jagódkach, były już propozycje no i żadna nie przeszła, a wręcz wynikły z nich flejmy. Osobiście też myślałam teraz nad czymś takim, aczkolwiek Kyuu mądrze zauważyła, że graczy, którzy mają z tego grubą forsę wcale nie jest tak dużo. Dlatego właśnie ograniczenie bonusów, by nie podcinać zbytnio skrzydeł nowym osobom, a przy tym zablokować niekończącą się ilość forsy u osób zbierających na nołlajfieniu ;D Zresztą myślę, że ilość jagódek po takim ograniczeniu nie byłaby wcale aż tak mała, żebyś dalej nie mogła w spokoju odkładać ich do KP ^^

Reszta osób, z tego co widzę, nie ma żadnych pytań ani sprzeciwów. Dzięki za wyrażenie swojego zdania i jeśli zbierzemy jeszcze kilka "za", reforma z pewnością wejdzie w życie ~
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Snazzy 
Senpai notice me!


Starter: Pancham
Profesja: koordynator
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 2228
Skąd: Stettin an der Oder
Wysłany: 2014-11-18, 19:35   

Dais, raczej problem polega z Enigmami, które Snazziol używa od razu, a niezbyt ich odkłada, jakby nie patrzeć, to główny napęd levelowania u mnie, ale ciii xD W takim razie, skoro mam zrobić to, co chcę...
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

...jestem za za obiema reformami, tylko, żeby Pok nie był jakiś hiperuber wymyślony unique xD Dunsparce najlepiej XD
_________________

"Ta myśl sprawiła, że chciałam się stąd ulotnić jeszcze prędzej. I najlepiej zastosować Domestos do mózgu" ~ Alliana, "Przygoda Alliany"
wizja dwóch bishowych braci do poke KP
  :
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-11-18, 19:40   

Hm. Podwyżki, czyli opcja druga jak najbardziej za. Tu nawet nie mam co się rozpisywać xD
Co do ogródków... No nie wiem. Chociaż drugiej strony i tak wychodzi z tego całkiem sporo tych jagódek, więc w ostatecznym rozrachunku wielkiej biedy nie będzie. I fakt, mało jest osób które miałyby ponad te 60 stron w przygodzie. Z resztą sądząc po wcześniejszych opiniach i tak to pewnie przejdzie więc to czy będę jednoznacznie na za czy na przeciw pewnie niewiele zmieni xD Ale chyba też bym była za.

No i też jestem ciekawa co Yuki napisała ;P
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 19:49   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Z tym pokiem dla Dida i innych co mają 60+ stron, to niech sami se wybiorą poka. Daisy tylko określi na jakiej formie, do które lvl i chyba tyle. Taka dobra rekompensata xD

Teraz czekać tylko na

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


graczy, którzy też się zgodzą na propozycje. o.
_________________
 
  :
     
Lu 
Lightwood siblings


Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1169
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 21:00   

Podwyżki to fajna sprawa. Zawsze się ludzie na nie cieszą, tym bardziej, że nie zostali obrzuceni dodatkowymi obowiązkami :D
No ale. Sędzia i mod od liderów. Ja bym im dał 200zł za odpis. W końcu w jednej walce za dużo ich nie ma, bo albo walkower/albo mała ilość poków/albo megauberhiper przeciwnik, który rozwali nasze 3 poki w trzy rundy. Wtedy ta kasa ładnie by jakoś wyglądała.

Co do ogródków, jestem na nie ;-; Sam nie mam z nich wielkiej kasy, no ale nie chcę być kolesiem, który sam nie ma, a innym też nie da. Ci, co mieli ponad 60 stron ciężko na nie pracowali. Bonusy same się na siebie nie narobiły i głupio im teraz zabierać te z "nadwyżki" stron.
Poza tym, prawo nie działa wstecz, no ej xD
Daisiak napisał/a:
aczkolwiek weź pod uwagę innych graczy

Nigdy nie uda się zaspokoić wszystkich. No bez przesady. Jeżeli sami mieliby takie kokosy z tych ogródków, to w życiu by ich nie oddali. Tak samo było przy lokatach. Zostały usunięte, bo niby za dużo się z nich zarabiało. Ogródki zostały, bo nikt się tego nie spodziewał. No ale wtedy były okej. Teraz, kiedy niektórzy ludzie za dużo z nich zarabiają, to od razu coś nie pasuje. Nie fajnie :V
Lokaty były moim zdaniem dobrym wyjściem, bo ludzie zarabiali w nich po równo, tzn. była wyznaczona górna poprzeczka i więcej nie można było zarobić. Więc wszyscy mogli zebrać tyle samo. Ale na ogródki trzeba pracować i niektórzy z nich mają kasę, bo na to pracowali.
Niedługo ktoś zacznie się czepiać, że ten ma za dobre poki w KP i trzeba mu je zabrać. Jak już wspominałem, nie da się wszystkich zadowolić. Jeżeli wszyscy chcą równej gry, to jedynym rozwiązaniem byłby restart i zaczęcie od nowa, ze wszystkimi na równi. A wątpię, żeby większość chciała to zrobić.
Podsumowując, jestem na nie.

EDIT!
Elph napisał/a:
Jestem za wszystkim i nie ma co nawet rozwijać swego zdania, bo to sprawiedliwe.

Sprawiedliwe jak cholera jest to, że chcesz innych ograniczyć, bo sam nie masz tyle co oni. To naprawdę jest sprawiedliwe.
_________________
 
     
Did 


Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 3565
Wysłany: 2014-11-18, 22:41   

Daisy7 napisał/a:
aczkolwiek weź pod uwagę innych graczy i przede wszystkim dalszy rozwój Crystal.


Może i bym pomyślał o innych graczach, ale po co mam to zrobić, jak każdy widzi we osobę, która nie chce stracić swojego hajsu?

Yuki napisał/a:
Did. Koniec z zarabianiem milionów na ogródkach. Huhuheuehue.


Czuję się... taki doceniany.

Snazzy napisał/a:
...czyli ukrócić wody i żarła z koryta Dida, hiehiehie...


Jest mi tak miło ^_^

Yuki napisał/a:
Did czeka na ten post, więc.

Jesteś pazerny i nie chcesz tracić zdobytego hajsu! Nie myślisz o innych zły człowieku. Tutaj się liczą nowi, a nie starzy gracze.


Znów o mnie!

EDIT: *może i napisane w żartach, ale idealnie oddaje całą sprawę. Oczywiście nie mam nic do Pandy i SNazzy xD*

Kolejna propozycja, w której przewija się mój nick, jak pięknie i przyjemnie. Nie mam bólu dupy, ale przez takie rzeczy mam czasami ochotę wyjść i nie wracać na to forum. Moja wina, że dobrze mi się pisze u Daisy? Moja wina, że Kyuu zrobiła ogródki i z nich korzystam? Moja? ... pewnie tak, bo jest wredny i pazerny xD Może i bym był "za", ale nie obyło się bez zbędnych komentarzy na mój temat. Poza tym na forum działa zasada "prawo nie działa wstecz", więc będę z niej korzystał ~[/u]
_________________
Ostatnio zmieniony przez Did 2014-11-18, 23:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-18, 22:47   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
  :
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.