Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowca... może czas na bonus
Autor Wiadomość
Torashiro 


Starter: Eevee
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 25
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 32
Wysłany: 2014-11-17, 01:11   Hodowca... może czas na bonus

Tak sobie patrzę, tak sobie analizuję i takie...

1. Uzdrowiciel daje ci możliwość dłuższego utrzymania poka w bitwie oraz więcej jagodek
2. Ewolucjonista daje ci szybciej wyższe formy poków
3. Hodowca zwiększa poziom wyklutego poka z jaja... czy to aby nie jest trochę słabe w porównaniu do innych?

Moja propozycja brzmi tak: dajmy hodowcy jakiś bonus, który by działał bardziej... hmm... pasywnie? Długotrwale? Hodowca to hodowca, ergo powinien pasywnie szybciej szkolić swoje poki lub łatwiej je zdobywać. Dajmy mu łatwiejsze zdobywanie poków przez oswojenie (safari) albo np. że co miesiąc daje jednemu poku +0,5 lvl/co kwartał 1 lvl, albo, że może zarobić pok lvl za akcje czysto hodowlaną z nim, jak np. pielęgnacja go itp. itd. Co wy na to?
_________________
 
     
REKLAMA 
Your worst Nightmare

Starter: Eevee
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 403
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-17, 04:18   

 
     
Kyuubi 
Your worst Nightmare


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 31
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 403
Skąd: Oława
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-17, 04:18   

Hodowca to najbardziej opłacalna profesja w tej chwili. Profesja uzdrowiciela działa jedynie w przygodzie, w której walki są rzadkie. Profit?
Ewolucjonista nie daje Ci nic poza tym, że ewolucja odbywa się jeden poziom wcześniej. Czy pokemon jest od tego silniejszy? Dla osoby, która dopiero zaczyna grę, owszem. Później jeden poziom w tą czy w tą mało komu robi różnicę.
A Hodowca daje Ci darmowe cztery poziomy przy każdym jednym jajku, jakie wykluwasz. ;)
_________________





  :
     
Torashiro 


Starter: Eevee
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 25
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 32
Wysłany: 2014-11-17, 10:22   

Jakoś nie widzę tego @_@

Uzdrowiciel umożliwia w przypadku walk z liderami dłuższe utrzymanie poka na nogach i jak ktoś się bawi w ogródki to zostanie masowym dealerem.

Ewolucjonista przyśpiesza ewolucję poków, co jest dobre dla graczy, chcących mieć najwyższe formy poków jak najszybciej.

A hodowca? Jakoś nie wyobrażam sobie posiadania pierdyliarda jajek, które zmieniłyby moją opinię o tym @_@
_________________
 
     
Willow

Starter: Ditto
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 71
Wysłany: 2014-11-17, 10:23   

Ja generalnie uważam że profesji pobocznych jest zbyt mało a korzyści z nich tak na prawdę są nie wielkie, a czasem mijają się z rzeczywistym profilem postaci. Weźmy postać Willow, jest naukowcem, ale poboczną profesją jest hodowca, przy czym nawet ani razu nie rozmnożyłam żadnego pokemona. Proponowałabym dodanie profesji i ich modernizację.
_________________
"A long, long time ago...
I can still remember
How that music used to make me smile.
And I knew if I had my chance
That I could make those people dance
And, maybe, they'd be happy for a while."
 
     
Isquess 


Starter: Snivy
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 119
Wysłany: 2014-11-17, 13:32   

Więc... Co do małej ilości profesji pobocznych to w sumie fakt, bo jednak dałoby się pewnie z dwa razy tyle (jak nie wiele więcej) soł jeśli ogółem byłaby zgoda to pewnie mógłbym jakieś pomóc wymyślić nowe, czy coś ~.~ Poza tym gdyby tych profesji było dajmy tu na przykład hm... 10? To można by wprowadzić, że za ileś tam stron w przygodzie odblokowuje się np drugą profesję poboczną, czy coś @.@ W każdym bądź razie, jeśli miałoby coś takiego przejść i nikt by nie chciał się zabrać za to, to mogę jakoś dopomóc, czy coś o/ ew. napisać jakieś własne sugestie duh @.@"
_________________
 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-17, 16:30   

Panda. Gracz, który co chwilę ma od cholery jajek się wypowie.
Hodowca nie jest słabą profesją. Naprawdę. Niby to tylko 4 lvl więcej dla wyklutego poka, ale jeżeli ktoś ma 2-5 jajek i naraz je wykluwa, to ta umiejętność profki jest przydatna. Mamy stworka jak startera na początek. 5 lvl, jakoby silniejszy itp. Bardziej się opłaca niżeli ewolucjonista, czy uzdrowiciel. To znaczy, według pandy. Bo mnie tam nie interesuje ewolka 2 levele szybciej. Wole po swojemu wprowadzać swoje pokemony na wyższe stadium ewolucji. Ci co tam lubują w szybkich ewolkach, to mają lepiej. Ja tam wole mieć poka z jajka od razu na 5 lvl, a nie bawić się w dawanie RC od 1 lvl. Strata forsy.
O Uzdrowicielu się nie wypowiem, bo jedyne krzaki jakie uprawiam, to Enigmy. Tak. Bo też się bardziej opłacają.

Więcej profesji? Wiecie. Jak to się mówi. Co za dużo, to nie zdrowo~~ Bo tak ogólnie, to sądzę, że nie potrzebne nam jest więcej profesji. One są jakoby tylko dodatkiem, dającym lvl czy inną korzyść. W przygodzie i tak bardziej skupiasz się na profesji ogólnej lub tej wykreowanej w historii do swojej postaci.

Torashiro
Jak się pobawisz tak, jak większość graczy w masowe breedy, to nawet nie będziesz musiał sobie wyobrażać. Hodowca to najbardziej opłacająca się profesja. Panda kiedyś na tym zarabiała, wykluwając na zlecenie innym ludkom jaja, żeby je mieli na 5 lvl. Te 4 levele szybciej, przybliżają cię do ewolki poka, zdobywania ataków itp. I tak, jak wcześniej napisałam. Nie marnujesz czasu i kasy na RC, czy trening.

Ewolucjonista to i tak ma tylko 2 levele w przód. To, czy będzie miał super-uber poki na najwyższym stodium i lvl zależy od tego, ile forsy w niego wpakuje.

Tutaj wszystko zależy od forsy ;-; Profki mało dają ogółem, ale o to chodzi, by nie być na start uberem. Zbieranie pieniędzy też nie jest łatwe. o. Zależy od przygody.

Jednak napiszę o tym uzdrowicielu.
Jagódki leczące ci nic nie dają i te inne bzdety, co otrzymujesz od tej profki. Jak przeciwnik ma mocnego poka, to i tak twój padnie po 2 ruchach, jak nie jednym. Co z tego, że se zwiększysz życie o 10-15%. I tak padniesz, jak taktykę źle ułożysz xD Dopiero uzdrowiony po skończonej walce ;-; To już się nie opłaca go znowu używać, bo rywal przygotuje kontre i tyle będzie.

Z tymi profkami to jest tak, że każdy bierze pod siebie i według tego, jak najbardziej mu się opłaca. I jakoś one mi nie przeszkadzają w fabule, czy gdzieś tam. Jak się przedstawiam w przygodzie, to jako trener i tyle. Nie uwzględniam dodatków, które są tak naprawdę mało ważne. Jak ktoś chce być naukowcem, to niech sobie będzie. W przygodzie. Panda jest mafiozem, ale też trenerem, bo to się tak ogółem łączy. A hodowca nic nie ma do rzeczy. Nie bawię się w hodowle czy coś w tym stylu w przygodzie. Chyba, że mi się zachce o. Fajnie byłoby zrobić farmę Miltanków xD

Podsumowując te wypociny. Uważam modernizacje profesji za rzecz zbędną. Bo i tak nie wiele wnoszą do fabuły, w której jesteśmy tak naprawdę kim chcemy.
Jak wam zależy to możecie sobie wpisać fabularnie, profesja druga: mafiozo/dziennikarz, czy kto tam. Jakieś tam MG wam zrobi z tego korzyści tylko fabularne. Przykładowo akcje z walkami, gdzie dostaniecie poka/levela o.
Ale to tam tylko takie myślenie Pandy. Owszem. Fajnie byłoby mieć od cholery profesji do wyboru, ale niezbyt mnie to przekonuje. Zwłaszcza, że mamy korzyści ze wszystkiego innego. Np. z rangi moda, MG ;-;
_________________
 
  :
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-11-17, 17:14   

Ulepszać hodowcę? Syny toż to najlepsza pofka na forum! Poważnie. Ja do dziś pluję sobie w brodę, że wzięłam tego durnego uzdrowiciela. To była moja najgorsza decyzja ever, bo nie mam z tego nic. Kompletnie. Jagódki leczące, rly? Prawe się z nich nie korzysta- nie ma to jak Enigmy. A jajka? Na początku tylko tak się wydaje, że skąd tu tyle jaj, ale potem te jaja zaczną ci się przelewać prawdziwym strumieniem. Miałam na początku to samiutko, a teraz praktycznie co raz jakieś jajko i smutek, bo trzeba bawić się z pokemonem w treningi praktycznie od zera.
Jedyną propozycję jaką bym poparła wszelkimi kończynami, zawsze i wszędzie to byłoby usunięcie profesji uzdrowiciela, a pozostawienia tylko hodowcy i ewolucjonisty. Wiecie- dwie profesje główne do wyboru i dwie poboczne. Gwarantuję, że nikt z tego powodu by nie płakał xD
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-11-17, 17:22   

W kwestii hodowcy mam zdanie takie samo jak Kyuu i Yuki, czyli uważam ją za dającą największe korzyści, bo jajek na forum naprawdę jest masa. Na potwierdzenie tego wystarczy przejrzeć KP graczy, gdzie co najmniej 65-70% osób wybrało właśnie tą profkę jako poboczną, co jednak o czymś świadczy ;)

Jeśli mowa o dodawaniu profesji to::
• Nie miałabym nic przeciwko wprowadzeniem kilku nowych, ale takich naprawdę sensownych, a nie nagle jakiś "pianista", który będzie zdobył kasę za granie na PokeFlecie w przygodzie ._. Chodzi mi o to, by pasowały dla wszystkich (a przynajmniej większości) postaci tak jak te aktualne, które nazwałabym... neutralnymi (?), ponieważ hodowcą/ewolucjonistą/uzdrowicielem może być każdy, a nie tylko wybrana grupa docelowa (np. złodzieje, bogacze, kobiety, dzieci). Mam nadzieję, że w miarę mnie rozumiecie.
• Druga sprawa związana z dodawaniem nowych profesji, to żeby, jak wspomniała Willow, nie mijały się ze swoją nazwą, czyli żeby nie było, iż przykładowo profka "dziennikarz" zdobywa co miesiąc 20 jagód za nic, ot tak, żeby po prostu coś dostała, chociaż berry nie mają żadnego związku z dziennikarstwem ;p
• Sprawa trzecia, żeby ewentualne nowe profesje miały inny bonusy od aktualnych, a nie np. zlepek, czyli trochę z hodowcy i ewolucjonisty (czyli np. Poki wykluwają się z jajka na poziomie 2,5 zamiast 1 czy 5, a także stworki ewoluują o 1lvl wcześniej).
• PODSUMOWUJĄC: Jeśli masz pomysł na nową ciekawą profesję poboczną, sprawdź, czy jest zgodna z trzema powyższymi kropeczkami :3 No chyba, że którąś z kropeczek uważasz za bezsensowną, niepotrzebną. Wówczas zapraszam do dyskusji.

Na sam koniec chciałabym jednak wszem i wobec ogłosić, że poboczne profesje mają być drobnym dodatkiem na forum. Doskonale wszyscy wiedzą zapewne nawet z własnego doświadczenia, że ok. 80% rzeczy, Poków, kasy macie ze wszystkiego poza przygodą, chociaż powinno być odwrotnie xd Mówię o palecie atrakcji, które są wpisane jako urozmaicenie Crystala począwszy od comiesięcznej loterii przez adopcje/ogródki/kopalnie/jeziora/eventy/konkursy/pokazy/wyścigi/itd., a kończąc na trylogii konkursowej. To, że komuś nie chce się brać udziału w czymś, gdzie trzeba coś zrobić, a nie tylko zgarnąć "łup" co miesiąc za nic, to już jego problem :< Dlatego stop leniom! Cały akapit odnosi się do wypowiedzi Willow: "...korzyści z nich tak na prawdę są nie wielkie...". I być wielkie, a nawet duże nie mogą, bo i tak profki dają Wam coś za nic~

PS Gwen, nie będziemy Ci zabierać ukochanej profki xD
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-11-17, 17:43   

Dais, ja bym ją chętnie oddała komukolwiek i jeszcze dopłaciła xD
Ej- to jest pomysł! Wymiana za dopłatą. I walnąć jakąś sążną kwotę typu nie wiem, z 500k czy jeszcze więcej (tak żeby to nie był śmieszny tysiak tylko suma wymagająca konkretnego rozważenia) i dopisek, że z wymiany można skorzystać raz i koniec. Daisy...? xD
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-11-17, 18:26   

Wybacz Gwen, ale wybrałaś sobie tą profesję już bardzo dawno i to nawet przed zmianami, czyli jak była jeszcze mniej przydatna xD A informacja w wątku dot. profesji wyraźnie mówi:
Cytat:
UWAGA! Profesji głównych i pobocznych nie można zmienić. Wybieramy je tylko raz, a potem nie edytujemy.

Dlatego niestety musisz się z nią męczyć, dopóki nie postanowisz kiedyś ewentualnie zacząć gry od nowa, ale chyba wiesz, z czym to się wiąże.
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-11-18, 19:33   

Oj no. Już musisz człowieka zgasić i nie dasz pomarzyć xD
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Willow

Starter: Ditto
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 71
Wysłany: 2014-11-18, 21:46   

Czarny charakter- osoba należąca do jakiegoś teamu lub drobniejszy złodziejaszek, prawdziwa zakała forum, zły i niedobry. Profity z tej profesji to oczywiście dodatkowa mamona za każdą stronę przygody *50. Przykładowo po pierwszej stronie jest 50, 100, 150 itp.
_________________
"A long, long time ago...
I can still remember
How that music used to make me smile.
And I knew if I had my chance
That I could make those people dance
And, maybe, they'd be happy for a while."
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-11-19, 07:19   

Aww... Ja mam pewne sprzeciwy.
1. Według mnie to nie jest profesja, którą może wykorzystać każda postać, bo jednak trzeba być tym złodziejaszkiem, mieć konflikt z prawem w przygodzie itd.
2. Czy nie mija się to trochę z nazwą? Kasa za strony... hm... trochę odbiega jakością bonusów od aktualnych profesji i nie do końca wiem, czemu akurat tak. Że niby na każdej stronie coś ukradł i to jest ten łup? Skoro gracz naprawdę jest złodziejem i kradnie w przygodzie, to i tak dostanie za to forsę, item, Poka (coś co zabrał).
3. Czemu wynagradzać zakały forum za to, że są złe i niedobre? xD
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Torashiro 


Starter: Eevee
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 25
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 32
Wysłany: 2014-11-19, 09:02   

Meh, meh, ja za to jeśli miałbym dodać jakąś klasę, to dodałbym coś pokroju Specjalisty. Dany typ poka lub określone gatunki podane przy wyobrze profesji otrzymywałyby wtedy jakieś bonusy. Tylko nie wiem, czy tego typu profesja też by przeszła~
_________________
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-11-19, 15:59   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
  :
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.