Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Daisy7
2016-01-22, 19:38
Forumowa aktywność
Autor Wiadomość
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-11-04, 20:04   Forumowa aktywność

Ohayo~
Mam taki pomysł odnośnie różnych atrakcji, jakie organizowane są na Crystalu. Mianowicie przychodzę do Was z propozycją, aby wprowadzić coś w stylu punktów za aktywność na forum/aktywne uczestniczenie w życiu forum. Tłumaczę i objaśniam.
Za każdą taką atrakcję na forum dostawałoby się punkty. Poczynając od błahostek jak aktywność poprzez głosowanie w trylogii czy wyborach, przez atrakcje typu quizy, konkursy forumowe, mini-eventy z różnych okazji (np. ostatnia szukajka i impreza z okazji Halloween), a kończąc na udziale w pokazach, większych eventach (np. dawne gijinkowe czy aktualny Hunger Games) czy szkółce.
Miałoby to na celu takie pobudzenie użytkowników, by brali udział, w tym co organizujemy i żeby głosowali (aktywne uczestniczenie w życiu forum) ~

No i oczywiście nagrody!
Aktualnie najbardziej cenionym towarem, chyba nawet bardziej niż forsa, są Rare Candy, dlatego też mam taki pomysł, aby owe punkty aktywności (czy jak byśmy to nazwami, bo kiczowata trochę ta nazwa, ja proponuje Crystal's Dollars - w skrócie CD/C'sD!) można było wymieniać właśnie na cuksy. Przykładowo 1 rare candy "kosztuje" 12-15 CD/C'sD/punktów aktywności/cokolwiek. Myślałam też o zrobieniu takiego spisu, że za ileś tam CD masz dowolny kamień ewo, za ileś RC, za ileś masterball itd., ale doszłam do wniosku, że RC są ciekawsze i będzie prościej xD

Punkty aktywności przyznawałoby się w danym evencie/pokazie/itd. też w zależności od tego, ile dana osoba włożyła wkładu, żeby nie było, że X odpadł jako pierwszy i dostaje tyle samo co zwycięzca, który męczył się do końca.

Atrakcje i ilość Crystal's Dollars (CD), które można za nie otrzymać: (proponowane)
- głosowanie w trylogii, wyborach, nominacjach itp. -> 1 CD
- udział w trylogii, zostanie MG bądź modem -> 2CD
- drobne atrakcje (quizy, szukajki, krzyżówki, konkursy forumowe, mini-eventy z jakichś okazji itp.) -> 2-5CD
- większe atrakcje (pokazy, eventy - typu HG, wyścigi, poke-ringo, turnieje itp.) -> 5-12CD
- szkółki (ew. inne atrakcji takie duuuże) -> 10-20CD
+ wszystkie atrakcje, o jakich zapomniałam albo wynikną w przyszłości
Tam przy przedziałach to CD rozdawane w zależności od poziomu trudności i wkładu, jaki trzeba poświęcić. Dodatkowo osoby, które zostałyby zdyskwalifikowane z jakiejś atrakcji bądź same by zrezygnowały, nie otrzymałyby żadnych CD.



No to moi mili oceńcie, jak Wam się podoba ten pomysł, czy w ogóle jesteście "za", a jeśli tak, to piszcie o jakichś atrakcjach, które mogłam pominąć, jaka nazwa punktów brzmi najlepiej, czy są one rozłożone sprawiedliwie i ile proponujecie, aby "kosztował" jeden RC (ja dałam przedział 12-15, bo chcę, żeby nie było zbyt łatwo ani trudno, gdyż wątpię, by komuś chciało się zbierać punkty przez sześć miesięcy na jednego cukierka xD).


Pod koniec opisywania tego stwierdziłam, że jednak bezsensu, bo i tak nie przypadnie do gustu i poleci hejt, ale Kei mnie namówił do wysłania, wiec macie ;-;
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
REKLAMA 
Owczy Bóg

Karta Postaci Pokemona: przejdź
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2015-11-04, 20:11   

 
     
Molin 
Owczy Bóg


Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2015-11-04, 20:11   

Mole jest na nie.
Były nakładane ograniczenia na to, żeby nie było wszystkiego za dużo, to teraz dla mnie bez sensu jest dodawanie czegoś w tym stylu. W dodatku dostawanie dodatkowych nagród za szkółki itp. w których jest już nagroda i to dosyć spora (pok na 50 lv, nikt raczej nie powie, że to mało) jest jednak meh.
A jeśli już to cena tych RC powinna być dość spora, żeby znowu się to nie namnożyło.
_________________
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-11-04, 20:38   

Jestem na tak.
Nie będzie trzeba ludzi błagać/prosić o głosowanie w trylogii czy innych rzeczach, tylko zmotywowani punktami/RC sami ruszą tyłki.
Moim zdaniem aktywność w ten sposób rzeczywiście się zwiększy, gdyż wiele ludu (W tym ja) robi coś na forum dla zysku. Mało kto bierze w czymś udział gdzie nie ma dobrych nagród czy dodatków :C
Żyjemy nagrodami. A skoro wycofano RC ze sklepu, to jest to dobra opcja by sobie trochę cukierków uzbierać. Zwłaszcza patrząc na nowych graczy, którzy przybyli po reformach Daisowych.
_________________
 
  :
     
Black Lotus 
Multi Mhroka~


Starter: Cyndaquil
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 632
Wysłany: 2015-11-04, 21:33   

Pomysł sam w sobie jest bardzo ciekawy, jednak na pewno będzie trzeba uważać z ustawieniem bilansu za poszczególne zadania i nagrody, żeby nie była to maszynka do nabijania RC (jak zauważyła to Mol), ale również aby nie było sytuacji, że na jedno RC zbiera się dwa miesiące. Najważniejsze w tym wszystkich jest dobre wyrównanie oraz zbytnie nie przesadzanie z ilościami za poszczególne czynności. Wtedy taki system ma sens.
_________________


KP || Bank || Box || Trofea

 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko :)


Starter: Dragonair
Profesja: trener
Profesja poboczna: uzdrowiciel
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 4703
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-11-05, 09:14   

Powiem Wam z początku nie bardzo wiedziałam co o tym myśleć. Z jednej strony myślę tak: "No dopiero co wywaliliśmy możliwość kupienia RC i uczyniliśmy z nich towar tak deficytowy jak śnieg w lipcu. Czy to nie byłaby jakaś hipokryzja?"
ALE, po dłuższym zastanowieniu, jak już się z tym wszystkim przespałam stwierdziłam... że w sumie może to nie takie głupie. Poważnie. No bo zobaczcie- ostatnio żeby znaleźć kogoś czy to do durnego głosowania, czy to do jakiegoś eventu graniczy prawie z cudem, a jeśli nie graniczy to ciągnie się jak smród po gaciach. Może więc możliwość zdobycia paru cukierasków jakoś zmotywuje ludność do robienia czegokolwiek poza przygodą/jeziorem/kopalnią/ogródkiem/opcjonalnie Safari?
Oczywiście tak jak zauważyli ludkowie przede mną, trzeba będzie całość dopracować tak aby z jednej strony ilość punktów do zdobycia 1 RC nie była jakaś kosmiczna, ale i żeby nie była tak mała, aby ponownie ich nie wywalać, bo "za dużo ich".
_________________
Karta Postaci|Bank|Box|Trofea|Dolary|Jeziorko|Kopalnia|Ogródek|Poke-KP
 
     
Vereesa


Starter: Aron
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 152
Wysłany: 2015-11-05, 11:00   

Mi się pomysł podoba, ale jeśli nie będzie to tylko 'RC source'.
Nagrody mogłyby być fajniejsze, jak na przykład X punktów możesz wydać na:
a) Specjalną strefę safari
b) Udział w jakiejś tam awsum loterii
I możesz wydać punkty tylko na jedno z tych, bo Daisiak i Gwen tak mówią >D.
Tak na serio pomysł fajny, ale nie jeśli będzie to tylko po cukierki albo to samo co można otrzymać w sklepie :d
_________________

Box | Bank
 
     
Did 


Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 3565
Wysłany: 2015-11-05, 15:36   

Pomysł wydaje się całkiem fajny, bo nie będzie z tego za dużo ani za mało nagród. Poza tym, to zawsze jakiś dodatek do tego forum, które ogranicza się na kilku atrakcjach i tyle ~

Śmiecham z ludzi, którym uroiło się, że z punktacji Daisy (swoją drogą... to jest straszna i PROPONOWANA :E) da się namnożyć cukierki. Serio, przy częstotliwości eventów na tym forum, to nie realne w tym przypadku. Góra dwa cukierki można byłoby wyciągnąć na miesiąc, ale trzeba byłoby zaliczyć trylogię od strony wewnętrznej oraz zewnętrznej + musiałby być jakiś grubszy event i kilka małych albo kilkanaście małych. #Molin #Lotus #Gwen

Reasumując, będę na tak, gdy punktacja będzie zbalansowana(czemu mi to podkreśla?) i zmanipulowana, żeby było w sam raz oraz chce w niej więcej rzeczy i Shiny Proszek za najdroższą cenę (;=;).

@Edit Można byłoby dodać przedmioty do trzymania ~
_________________
 
     
Koori 
Łowca Rang


Starter: Charmander, a co, tak standardowo :3
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lip 2014
Posty: 1451
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-11-06, 10:35   

Jestem bardzo na tak, bo to dobry pomysł. RC, jak zauważyła Gwen, są strasznie trudne teraz do zdobycia, i, jak zauważyło parę innych osób, większość graczy tu to, bez obrazy, paskudne lenie. Wiem, bo sama się zaliczam do tego grona paskudnych leni ;)
Fakt, w eventach mniejszych czy innych tego typu pierdółkach mało kto uczestniczy, Yuki musi się prosić o głosowanie w trylogiach i to by zmotywowało ludzi. Nie będę mówić o cenie RC, bo o tym każdy mówi, a słuchać czegoś po 18... XD
Co do nagród to jestem za tym, by nie było tylko i wyłącznie RC, ale też inne rzadkie przedmioty z odpowiednią ceną. Jednym z nich mógłby być ten Shiny proszek... o cenie pasującej do rzadkości. Nie popieram jednak dawania przedmiotów do trzymania, bo te można kupić normalnie w sklepie i tak naprawdę nie są jakąś super nagrodą... Proponuję za to HS, bo ich nie można nigdzie kupić i dostaje się właśnie w eventach. Co jeszcze... może jakieś rzadkie jagody do ogródka, skoro ogródki takie oblegane? No i Masterball... ciężko by było go wycenić tak naprawdę za te Coinsy czy Dolary(zwał jak zwał), a poza tym tak naprawdę wielu MG nie przejmuje się tym jakim ballem rzuca gracz(nie mówię, że wszyscy, nie linczować mnie i nie wyrywać futerka!). Co prawda taki Master byłby dobry na legendy, ale...
... ale się rozgadałam bez sensu, a tu chodziło o ocenę xD
Więc: Jestem na tak, dać więcej niż RC, nie dać hold itemsów. Tyle :*
_________________


 
  :
     
Did 


Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 3565
Wysłany: 2015-11-06, 14:45   

Koori, ale tych itemów nie ma w sklepie " http://pokemoncrystal.jun.pl/viewtopic.php?t=23 " ~
Ja nie wiem, gdzie ty je tam zobaczyłaś. (;=;)
_________________
 
     
Koori 
Łowca Rang


Starter: Charmander, a co, tak standardowo :3
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lip 2014
Posty: 1451
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-11-06, 19:08   

;_; Koori jest gupia i ślepa. Wycofuję... Co jednak nie znaczy, że warto je dawać tu, a przynajmniej części
_________________


 
  :
     
Elphias 


Starter: Bagon
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 435
Wysłany: 2015-12-17, 01:44   

Tak dla przypomnienia tematu... Jestem totalnie na tak. Jak wyżej wspomniano gracze ograniczają się do kilku punktów na forum, często omijają inne. Shiny proszek to chyba najważniejsza rzecz, która musi się pojawić na liście! No... I to by było na tyle xD
_________________

"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam!"
 
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-01-22, 19:38   

Propka zdechła, ale Dais i Gwen obmyśliły ją i zdecydowały wprowadzić w życie, gdyż miała tylko jeden głos przeciwko, a resztę za. Efekt znajdziecie tutaj ;)

//Zamykam wątek
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.