Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkółka
Autor Wiadomość
Keisuke 
Cora-san


Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 3668
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-24, 20:31   Szkółka

Szkółka, któż jej nie kocha? Te wspaniałe zadania o czwartej nad ranem, wspólne męczenie się nad zadaniami, zdobywanie wspaniałych nagród oraz...FLEJMY(potocznie nazywane kłótniami o pietruszkę). Osobiście kiedyś lubiłem szkółkę, lecz z czasem przestały mi się podobać przez kłótnie odnośnie tego, że ktoś jest lepiej dobierany, sędzia źle rozdziela punkty przez nasze ulubione KOLEŻEŃSTWO. Teraz jest nawet lepiej, gdyż jeszcze się ona nie zaczęła, a już zaczęły się "dyskusje" na chatango. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś z tym, gdyż potrzebne są zmiany, albo nawet...zakazanie jej.

Zmiany:

Mol na chatango powiedziała, że najlepiej byłoby jakby drużyn nie było i każdy wykonywał zadania na swój koszt i tam pod koniec byłoby rozliczanie z tego wszystkiego. Można byłoby te zadania zrobić jako te mini-zadania dające jakiś kamyk, TM, RC(no w tym łączniku) oczywiście nie byłyby one codziennie, a może raz na trzy dni, to tylko taka luźna sugestia

Zamknięcie:

To chyba wielka kontrowersja, gdyż niektórzy powiedzą, że kochają szkółkę i to wina ludzi, a nie jej, lecz co z tego jeśli upomnienia nic nie dają? Skoro ludzie zamiast się świetnie bawić wolą się kłócić, to chyba najlepiej by zamknąć ten fajną inicjatywą, a zamiast niej dać jakieś Eventy z okazji Zimy i Lata.

Oczywiście to tylko takie sugestie, które wynikły z chatango, i jeśli ktoś twierdzi że mam mało do powiedzenia i umiem tylko narzekać i nic nie robić, to sory, ale jako jedyny postanowiłem zrobić propozycję odnośnie zmian.
_________________
 
 
     
REKLAMA 

Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Wysłany: 2015-06-24, 20:39   

 
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-06-24, 20:39   

Cytat:
Mol na chatango powiedziała, że najlepiej byłoby jakby drużyn nie było i każdy wykonywał zadania na swój koszt i tam pod koniec byłoby rozliczanie z tego wszystkiego.

Pewnie wtedy rzeczywiście by było spokojniej, ale no... chodzi właśnie o to, że szkółki są takie wspólne. No wiecie. Drużyny na obozach, robią zadania i takie tam amerykańskie produkcje <3 Bo jak każdy będzie robił dla siebie to już nie będą szkółki tylko coś całkiem innego xD

Ogólnie to szkółki mają jednoczyć, a nie dzielić ;-; Ale kiepsko coś z z tym idzie...

Daisiak uwielbia szkółki <3 Oczywiście jak nie ma flejmów. Bo moim zdaniem to wychodzi z tego, że po prostu niektórzy biorą to na zbyt poważnie. Kurczaki, to jest ZABAWA 8D Śmiechy i takie tam~

Moglibyśmy zlikwidować miejsca w sensie że 1 i 2. Może wtedy by nie było takiej zaciętej rywalizacji. Tylko że wtedy punkty by były też niepotrzebne no i pupa blada, bo co mają oceniać sędziowie? .-.

Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu wrzucenie na luz ;)


EDIT:
O i można usunąć jak są te mini-zadania, żeby nie było, że więcej dostają Ci, którzy są szybsi, bo to też budziło często flejmy. Można zamiast tego zostawiać, że po prostu dostaje drużyna coś dodatkowego, jak zrobi w ciągu piętnastu/trzydziestu/sześćdziesięciu minut od dodania mini-zadania. Ale to dotyczy obydwóch drużyn, a nie że kto pierwszy. Rozumiecie ;-;

EDIT DRUGI:
Cytat:
...ale jako jedyny postanowiłem zrobić propozycję odnośnie zmian.

Kei... Nie podoba mi się, że coraz "skromniejszy" się robisz ;/

*wyrywają mnie z pisania wpisu sismowego, też coś!*
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Keisuke 
Cora-san


Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 3668
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-24, 21:05   

No ty widzisz coś fajnego w drużynach, ale niektórzy sądzą że są niesprawiedliwie dobierani przez zwykłe KOLEŻEŃSTWO(no że niby dajesz najlepszych ludzi do jednej drużyny) dzięki czemu można określić już kto wygra szkółkę. Właśnie z tego powodu, wnioskuje za zniesieniem systemu drużyn i wprowadzenie tego co Ci mówiłem.

Jeśli chodzi o miejsca to mogą zostać, lecz by nie były one nagradzane(no wiesz, by nie było 5000$ za pierwsze miejsce, a za drugie 2000$) tylko by było zwyczajna walka o podium bez niczego
_________________
 
 
     
Dafiar 
Now it's mine~


Starter: Scyther
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1673
Ostrzeżeń:
 5/5/6
Wysłany: 2015-06-24, 21:10   

Wrzucić na luz... Daisy, mentalności ludzi nie zmienisz, choćbyś na rzęsach stanęła. xD
A co do szkółki, w tym roku z niej rezygnuję, bo to wszystko jest naprawdę śmieszne. Aktywność sprawdzają liderzy, którzy bardzo często mają to gdzieś i każdemu dają jak najwięcej. Na dodatek ocenia się to, czy ktoś pisze, a nie to, co ktoś pisze. Bo na przykład A może napisać całe zadanie na dany dzień, a B dać jeden, dwa pomysły, które nawet do finalnego projektu się nie dostaną. I co? Oboje mają ten dzień zaliczony.
Pomysł z mini-zadaniami jest okej.
A teraz trochę z grubej rury... co byście powiedzieli na to, żeby Szkółka była w formie Role-Play? Bo w tym momencie niby dostajemy Pokemony i wgl, ale nic tam się tak naprawdę nie dzieje. Jak dla mnie pisanie w imieniu naszych postaci zmieniłoby zupełnie podejście ludzi do tematu. Nie mówię teraz o odpisach-ścianach, ale nawet głupie 4 linijki napisane w imieniu swojej postaci. .-.
_________________
 
 
     
Molin 
Owczy Bóg


Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2015-06-24, 21:11   

Mol mówił też o jednej wielkiej drużynie wspólnie wykonującej zadania i samych nagrodach za udział, skoro już ma być to taki "wspólny" event xd


Edit: Co do propozycji Dafa - tak właśnie wyglądała pierwsza szkółka. I nie było ani jednego flejmu. Nie mam pojęcia dlaczego potem z tego zrezygnowano.
Ale tym razem dobrze by było zrobić oddzielne wątki dla drużyn żeby uniknąć syfu jaki był tam .-.
_________________
 
     
Elphias 


Starter: Bagon
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 435
Wysłany: 2015-06-24, 21:17   

Może po prostu niech drużyny zostaną dobrane losowo i tyle -,- pieprzyć i solić się z tym tematem będziemy... Osobne konkurencje to po prostu event, który nie wnosi żadnej zabawy... Szkółka ma być WYDARZENIEM, które dzieje się raz na 6 miesięcy, więc ma mieć charakter.

Co do problemów z punktacją... Czy przy ok. dwudziestu sztukach prac na ten sam temat nie będzie "nieprawiedliwego odbierania punktów"? To jest głupotą, bo wątpię by udało się sędziom równe traktowanie tych powiedzmy 20 prac -,-

NIE dla podziału na osoby

TAK dla losowego doboru członków.
_________________

"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam!"
 
 
     
Molin 
Owczy Bóg


Starter: ???
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1044
Wysłany: 2015-06-24, 21:23   

Elph, ale właśnie teraz jest to o czym mówisz bo drużyny są losowane i za dobrze to nie wygląda...
_________________
 
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-06-24, 21:30   

Może rzeczywiście zrobić coś jak w pierwszej szkółce? Chodzi mi, żeby zadowolić dwie strony. Czasami role-play, a czasami odpis drużynowy. Przykładowo jak zadanie polega na jakimś torze przeszkód, to każdy sam opisuje, co robi. Ale kiedy musicie wymyślić straszną historię to lepiej chyba idzie, jak wspólnie obgadacie całość, a potem to sklecicie i wrzucicie drużynowo, nie? :)

Nie chcę się pozbywać drużyn, dlatego role-play też działałby na zasadzie że chociaż każdy pisze sam od siebie to jednak zbiera punkty dla swojej ekipy, a przy okazji sędziowie widzą, ile kto wkładu daje.

A co do drużyn to proponuję, że najpierw wybiorę (z Gwen rzecz jasna .o.) sędziego, a potem wspólnie z nim i Gwen podzielimy ludzi na dwie drużyny. Bo serio ja nie chcę tego po koleżeńsku robić, chociaż może to tak wygląda. Ale to jest po prostu trudne tak rozdzielić żeby było tu i tu tyle samych tych "mocniejszych" userów + żeby zachować przyjaciół (w sensie te dwójki). Więc z chęcią podzielę się owym brzemię z innymi sędziami i razem powinno nam to pójść lepiej, a do Daisiaczka nie będzie wątów o stronniczość .o. Huehuehue~ Wiecie... zawsze można usunąć rubrykę "przyjaciel" z formularza, nie ukrywam, że będzie łatwiej i może sprawiedliwiej?
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Keisuke 
Cora-san


Starter: Gastly
Profesja: trener
Profesja poboczna: hodowca
Karta Postaci: przejdź
Wiek: 26
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 3668
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-24, 21:33   

No, ta rubryka przyjaciel w sumie nie wiem czemu może służyć, jestem za jej pozbyciem się jeśli mam być szczery
_________________
 
 
     
GallAnonim 
Woof Woof


Starter: Riolu
Profesja: trener
Profesja poboczna: ewolucjonista
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 1144
Skąd: Ziemia Kłodzka
Wysłany: 2015-06-24, 21:36   

Szkółka. Gall póki co dożył do swojej trzeciej szkółki (i drugiej, w której bierze udział) i jak każdy zauważył, że zawsze są nie narzekania oraz słynne kłótnie. Samo to oznacza konieczność zmian.
Na przykład wspomniane przez Dafarole play. Obecnie wpisujemy imiona naszych growych postaci, co praktycznie nie ma jednak żadnego znaczenia na samej szkółce. Równie dobrze cały event moglibyśmy występować jako my, a różnicy nie byłoby widać.

Ad1
Jestem skłonny poprzeć zniesienie dobierania sobie przyjaciół. Wtedy byłoby mniej bałaganu przy rozdzielaniu drużyn.
_________________
 
 
     
Yuki 


Wiek: 27
Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3110
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2015-06-24, 21:39   

Jestem w pełni za tym co napisała Daisy. Może dzięki temu więcej ludzi będzie chciało brać udział w szkółce.
_________________
 
  :
     
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-06-25, 14:42   

No i wątek się przydał, zebraliśmy kilka pomysłów, a aktualizacje zostały opublikowane TUTAJ.

Czwarty punkt mówi o czymś całkiem nowym. Oby wyszło nam na zdrowie ;) Cóż mogę jeszcze dodać. Zachęcam Was do zapisywania się, bo tegoroczna szkółka może okazać się nowym wyzwaniem!
_________________
♪ Z serii "Daisiak kaleczy": opening z Torci ʕ•ᴥ•ʔ

Karta Postaci || Przygoda || Fundacja
~ 38880$ ~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.