Pokemon Crystal Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 

Przenieśliśmy się na nową domenę! Zapraszamy na...
www.pokemoncrystal.wxv.pl


Ohayo!
Na forum
Dodatkowe
Współpraca
Witaj przyszły mistrzu!

Marzyłeś kiedyś, by zostać trenerem lub koordynatorem Pokemonów? Wybrać niepowtarzalnego startera z którym wyruszysz w prawdziwą podróż. Móc zdobywać nowe stworki, trenować je, by stały się championami. Na Crystalu zapewniamy takie atrakcje! Najpierw wystarczy założyć kartę postaci, a potem wybrać odpowiedniego mistrza gry, który poprowadzi Ci niezapomnianą przygodę. Dodatkowo oferujemy: Fakemony, pokazy, walki z liderami i innymi userami, konkursy z nagrodami, eventy, zagadki itp. Ale to nie wszystko, bowiem możesz także zdecydować się na granie Pokemonem! Warto wspomnieć, że poznasz tu wielu przyjaciół z różnych stron Polski. Zaproś znajomych i pozwól ponieść się na skrzydłach wyobraźni już dziś!
Poradnik:
jak zacząć grę?

Masz jakieś pytania? Pisz na PW do Daisy7.


Nasze forum...

- Powstało 23 marca 2011r.
- Pierwszą domeną był pun, a drugą aaf.
- Umożliwia posiadanie epickich Fakemonów.
- Umożliwia granie jako człowiek lub Pokemon.
- Gościło ponad 350000 odwiedzających oraz 450 osób zarejestrowanych.
Pomogą Ci

Daisy7 , Gwen Brown , Yuki
GG/Skype: D: --- / ania.daisy7, G: 38162565 / ---, Y: 35451075 / Yukiyorin
Profil: Daisy, Gwen, Yuki
Ranga: admin, junior admin, moderator, gracz


Grasz na forum? Daj coś od siebie i sam poprowadź przygody innym!
Poszukujemy nowych mistrzów gier! Zapraszamy chętnych do zgłaszania się : )


Poprzedni temat «» Następny temat
Chatka Hagrida
Autor Wiadomość
Daisy7 


Karta Postaci Pokemona: przejdź
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 9322
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-06-24, 20:06   Chatka Hagrida



rysunek by Gwen Brown

W zamku powiedzieli Ci, że tutaj dowiesz się wszystkiego na temat systemu edukacji panującego w Hogwarcie. Zbiegłeś stromym zboczem pod sam zakazany las, a potem wolniejszym krokiem ruszyłeś ku niewielkiemu, drewnianemu domkowi. Drzwi chatki otworzył pół-olbrzym, Rubeus Hagrid. Na owłosionej twarzy widniał przyjazny uśmiech, który zapewnił, że możesz śmiało wchodzić do środka. Po odnalezieniu odpowiedniego zwoju, zacząłeś czytać notatkę.

Cytat:
Witaj Gość w Chatce Hagrida!
Zapewne nie zdecydowałeś się jeszcze, czy warto wstąpić do Szkoły Magii i Czarodziejstwa (MG Daisy), prawda? W takim razie przeanalizuj dokładnie poniższe punkty, aby dokonać słusznego wyboru.
1. Zamierzam dawać dziennie po kilka odpisów, dlatego większość z nich będzie w granicach 5-15 linijek (przy wenie +20).
1.2 Punkt wyżej spełnię tylko, kiedy gracz będzie się do niego przyczyniał (tzn. odpisywał równie często jak ja, a nie raz na trzy dni - logiczne). Ale nie poganiam nikogo ; )
2. Nie myśl sobie, że ze względu na krótkie odpisy twoja przygoda będzie prowadzona byle jak. O nie! Po prostu uznałam, że lanie wody nie ma sensu, a zamiast tego przygoda będzie prowadzona prawie błyskawicznie.
3. Jak widzicie, nie rozwiniecie się tutaj zbytnio pod względem pisarskim, dlatego nie polecam się osobom, które uwielbiają wysyłać odpisy dłuższe niż 10 linijek (zwłaszcza, gdy te odpisy nie wnoszą niczego do przygody - są laniem wody).
4. Ten sposób nie odejmuje punktów oryginalności podróży! Wręcz przeciwnie, ponieważ dzięki szybkiemu przebiegowi akcji w ciągu tygodnia zaliczysz kilka super zadań/zagadek/oddzielnych historii zamiast jednej.
5. Pomimo tego, że odpisów będzie dużo i często, nie zamierzam zbyt szybko doprowadzać Was z miasta do miasta. Drogę od Pallet Town do Pewter City naszpikuję nagłymi zwrotami akcji, a w rezultacie pokonanie jej może zająć nawet kilka stron.
6. Nie spieszę się z prowadzeniem Was do kolejnych miasteczek. Chcę, żeby zdobycie wszystkich odznak regionu zajęło... uhuhuhuh i dłużej. Dlatego odradzam się osobom, które w nosie mają oddzielne wątki fabularne i ich celem jest błyskawiczne zdobycie odznak.
6.2 Na potwierdzenie zasady wyżej przyjęłam, że między walkami z liderami musi być przynajmniej fabularny dzień odpoczynku (przykład: jeżeli pokonałeś Brocka w piątek, następnego lider wyzwać możesz najwcześniej w niedzielę).
7. Cwaniaczków, lizusów oraz nękaczy lubię ostro karać.
Cwaniaczek: chce w jednym poście pokonać drogę z miasta do miasta, więc pisze, że wsiada do taxi i jedzie bez zatrzymywania? Niestety, ale... w połowie trasy psuje się auto, kierowca żąda potrójnie zwiększoną opłatę za szkody, a ty na domiar złego idąc pieszo zostajesz zaatakowany przez Ursaringa i gubisz cenną skamielinę.
Lizus: wciąż przesadnie mnie wychwala (mój system przygód, mój podpis/av, mój post w ogłoszeniach, a nawet moje czwartkowe śniadanie), nader często bez okazyjnie daje mi jakieś duperele, a potem dopisuje "byłoby fajnie spotkać Vulpixa"? Wtedy... szansa na spotkanie ognistego liska maleje do 0,1% i tak jakoś przypadkiem ciągle przegrywasz z innymi Pokami, gubisz itemki, zostajesz napadnięty przez złodziei.
Nękacz: 20 PW, 16 wiadomości na Skype, 2 maile i 9 priv na chatango, a wszystkie o treści "Odpisałem już w przygodzie, teraz ty możesz!"? Nie dość, że warnik poleci to przy okazji wywalam Cię z Hogwartu (przygoda do archiwum).
8. Walki, walki, walki... Oczywiście spotkacie po drodze dużo dzikich Pokemonów oraz trenerów NPC. Pamiętajcie jednak, że trudniej będzie spotkać dzikiego Eevee niż Caterpie i złapanie liska nie równa się wysiłkiem schwytania bezbronnego robaczka. Tak samo ze sposobem chwytania (osłabionego Dewgonga trudno złapać pokeballem, może potrzeba 2 greatballów?).
9. W walkach nie zawsze wygrasz ty! Nawet jeśli sądzisz, że rozgromisz Pidgeya, to pamiętaj, że taki dziki ptaszek może niespodziewanie zawołać silniejszych przyjaciół.
10. Pojedynki z liderami oczywiście są, jeżeli dojdziesz do odpowiedniego miasteczka. Jednak Daisy rzadko pozwala od tak wejść trenerowi na salę i zacząć walkę. Zazwyczaj przedtem musisz wykonać evencik (np. znaleźć Brocka, który zgubił się w lesie Viridian, odgadnąć łamigłówkę Sabriny, a nawet postawić Blain'owi kufel kremowego piwa).
11. U mnie zdarzają się różne niespodzianki. Zarówno fajne jak i mniej superaśne. Poczynając od odnalezienia skarbu wartego 10k, kończąc na zgubieniu masterballa czy śmierci Pokemona.
12. A no właśnie. Tutaj Twój stworek może dednąć. Przeważnie rzadko i nie bez powodu, ponieważ taka okrutna kara spotka zazwyczaj złych trenerów (np. jeżeli zapomnisz karmić Pokemony, zignorujesz oznaki choroby - dot. Poków, które masz przy sobie) lub w kryzysowych sytuacjach.
13. Masz pokedex, prawda? Więc twoim celem jest skompletowanie go! Za łapanie nowych gatunków Pokemonów (ew. wymianę, ewolucje) przewiduję nagrody. Daję je co 50 stworków, więc jeśli masz już 60 czy 258, a dalej nie dostałeś niczego, upomnij się.
14. O karmieniu siebie i Pokemonów musisz pamiętać sam. Nie chodzi mi o to, żebyś w każdym poście dopisywał "Jeżeli moje Poki są głodne to daję im karmę". Wiesz, kiedy zaczyna się nowy dzień w przygodzie, a wystarczy raz dziennie nakarmić maluchy i zjeść coś samemu (bo inaczej zemdlejesz).
14.2 Jedzenie nie pojawia się w twoim plecaku automatycznie. Musisz kupować je w markecie albo odwiedzać restauracje/stołówki, gdzie również płacisz za wyżywienie.
15. Podróżujesz po regionach Poke-świata i nadal jesteśmy na PBF'ie POKEMON Crystal. Niech nie zmyli Was moja fascynacja Potterem. Lubię (kocham) tą sagę, a co za tym idzie często daje jakieś porównania, ale tematyki forum nie zmieniam ; )
15.2 Często po przeczytaniu bardzo ciekawej książki lub obejrzeniu filmu zdarza mi się dawać do przygód postaci rodem z Pottera, Władcy Pierścieni czy Narnii. Jest to kolejne ostrzeżenie dla osób, które wolą czysto Pokemonową grę.
16. Zgadzam się na prowadzenie przygód miłosnych, romantycznych, ale nie erotycznych (tzn. czasami zdarza się, że twoja postać przeżyje *lub nie* upojną noc, ale bez dokładnego wgłębiania się w opisywanie tych scen). Tylko bym uraziła kogoś swym sieroctwem w referowanie tematów 18+. Zresztą takie zwyczajne wątki miłosne też nie idą mi zbyt dobrze.
17. Jeśli chodzi o przemoc, to tutaj się nie cofnę. Jeżeli masz taką zachciankę, to mogę dawać krwawe, straszne i brutalne wątki co jakiś czas. Byle nie za często, bo nudzą.
17.2 A opisywać polowanie (takie zwierzęce: kły, pazury, a nie strzelba) wręcz kocham.
18. Walki prowadzę bez podawania liczb, a więc nie systemem zrzeszeniowym, lecz tak bardziej naturalnie, a zarazem ciekawiej według mnie (czyt. bardziej jak w anime niż grach).
18.2 Opisów walk typu "Pikachu teraz electroball" i kropka nie uznaję. Macie się trochę wysilić przy pisaniu taktyki.
18.3 Podczas tury w walce gracz może rozkazać swojemu walczącemu Pokemonowi użyć max. 3-4 ataki (większa ilość nie powiedzie się). Jeśli wykorzystasz 2 razy ten sam ruch, liczę go jako dwa ataki, a nie jeden!
19. Lubię dodawać do regionów nowe miasteczka, wyspy itp. Przeważnie w takich wioskach organizowane są różnego rodzaju eventy!
20. Nie wymagam od Was treningów Pokemonów, ale pamiętajcie, że to łatwy sposób na wbicie stworkowi poziomu, a dodatkowo nie stanie się otyłym prosiakiem.
21. Jestem w stanie jednocześnie prowadzić przygody czterem/pięciu aktywnym graczom. Bardzo nie lubię, gdy w moim dziale miejsce zajmują użytkownicy, którzy udzielą się raz na kilka tygodni i koniec. Wtedy tracę wątek takiej przygody i staje się ona rozmaśloną papką.
21.2 Z powodu opisanego wyżej Dais ma bardzo surowe wymogi pod względem częstotliwości odpisów dla swoich graczy. Jeśli chcesz u mnie grać, musisz odpisywać tak jak ja, czyli min. raz na tydzień. Prawdę mówiąc to i tak bardzo rzadko, bo zazwyczaj dostaję po kilka odpisów dziennie.
21.3 Oczywiście rozumiem, że możecie gdzieś wyjeżdżać, dlatego wszelkie nieobecności trwające ponad tydzień (do max. dwóch tygodni), które mi zgłosicie, będą usprawiedliwione, a co za tym idzie - nie wylecicie z Hogwartu. Jest też opcja zawieszenia gry dwa razy do roku na nie dłużej niż 6 tygodni.
22. Nie praktykuje prowadzenia przygód kilkuosobowych (są oczywiście wyjątki) ani kontynuacji.
23. Pokemona możesz złapać tylko wtedy, gdy nie ma trenera i nie zdążył zemdleć podczas walki. Jeżeli stworek straci całe HP, nici ze schwytania go (nawet jakbyś próbował użyć masterballa) - tak jak w grach. Przypominam także, że przy łapaniu Poka, Twój podopieczny, który z nim walczył, nie zdobywa levelu.
24. Gracz może wykluć w centrum max. 3 jajka na fabularny dzień. Nie wliczają się w to jajeczka, które pękają niespodziewanie i sama o tym decyduje.
24.2 Możecie też korzystać z "Inkubatora", aby wykluć jajka. Skany robicie tam w 80% samodzielnie. Ja będę jedynie losowała ewentualny EM, umiejętność oraz shiny/unique, jeżeli Pok ma szansę na taką odmianę i oczywiście akceptowała skan bądź pisała, co należy poprawić.
25. Nie lubię, gdy gracze zdobywają dużo Pokemonów poza przygodą. Jestem MG dla osób, które tak jak ja uważają, że przygoda jest najważniejsza, a cała reszta atrakcji oferowanych przez forum to tylko dodatki.
26. Wszystkie Pokemony i Fakemony zdobyte poza przygodą (z inkubatora, szkółki, pokazów, eventów, safari, jeziora, wymian itd.) muszą zostać wprowadzone przeze mnie fabularnie w przygodzie. Bez tego nie możesz używać ich w swojej grze, ale na reszcie forum jak najbardziej tak. O nowych zdobyczach spoza gry proszę informować mnie w "Wielkiej Sali".
26.2 Pokemony i Fakemony spoza przygody wprowadzam fabularnie, kiedy nadarzy się odpowiednia okazja, a nie od razu przy następnym poście na siłę. Mają one także pierwszeństwo, a więc dopóki nie wprowadzę wszystkich, nie dam żadnych do złapania od siebie. Właśnie dlatego radzę nie gromadzić ich zbyt wielu poza przygodą, żeby potem nie było płaczu, że Dais nie daje żadnych własnych.
26.3 Charakter stworków spoza przygody piszą Wam inni albo sami sb piszecie (w zależności skąd owy maluch był), aczkolwiek historię proszę zostawić w spokoju, bo wpiszemy ją na podstawie tego, jak Pok został zdobyty fabularnie. Wyjątkami są tu stworki z atrakcji, przy których należy zaznaczyć, że ma się je z takiej okazji (np. Pokemona nagroda ze szkółki).
26.4 Jeśli zależy Ci na szybkim wprowadzeniu jakiegoś stworka do przygody, wspomnij o tym w "Wielkiej Sali". Postaram się dać go prędko, ale tylko pod warunkiem, że będzie to pilna sprawa, a nie Twój kaprys.
27. Jeśli chcesz pozyskać jakiegoś własnego unique Pokemona (czyli nie z listy oficjalnych unique), np. poprzez wymiany u Ann, musisz wpierw zapytać mnie o zdanie. Bo się cholerstwa za dużo narobi i niektóre to kompletnie nie jak unique wyglądają.
28. Każdy może odejść z Hogwartu do innego MG. Ma wtedy w KP wszystkie Pokemony, ekwipunek i kasę, jakie zdobył. Tak samo jego postać ma prawo kontynuować przygodę, czyli mieć wprowadzonych u mnie NPC i wszystkie wątki, jakie poruszyliśmy. Jego nowy MG musi jednak założyć wątek z grą od nowa, ponieważ nie zgadzam się na przenoszenie przygód rozpoczętych u Dais bez względu na to, ile stron mają. Nie chodzi o żadne fochy, ale namęczyłam się przy tym, więc mam do tego prawa i chcę by szanowano mój wysiłek.
28.2 Powyższa zasada ma wyjątek w sytuacji, gdy zrezygnuję ze stanowiska MG. Wtedy nie jest to wina graczy i mogą poprosić o przeniesienie wątku do nowego MG.
Wszystko zrozumiałeś? Postanowiłeś się przyłączyć? Nie czekaj, biegnij prosto na ceremonię przydziału. A jeśli masz jakieś pytania śmiało wyślij sowę (PW) do tutejszego dyrektora (mistrza gry).

Hagrid widocznie zauważył, że skończyłeś zapoznawać się z zasadami. Wziął od Ciebie długi pergamin, a potem pożegnał się po przez przybicie piątki. Co prawda prawie złamałeś nadgarstek, lecz <ciekawostka> taką szkodę pielęgniarka, pani Pomfrey, naprawiłaby w kilka sekund. Wyszedłeś z chatki, nabrałeś do płuc świeżego powietrza, po czym ponownie ruszyłeś ku olbrzymiemu zamkowi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Daisy7 (administrator)
ania.daisy7

Gwen Brown (administrator)
38162565

Yuki (grafik)
35451075
Yukiyorin

Did (grafik)
44021735
Otaku helper
www.OtakuHelper.pl - Nie buforuj! Pobieraj!

WAW Pokemon

Yousei

SNM
SnM

PokeSerwis

Hentai Island

Dragon Ball Alternate World
Dragon Ball Alternate World

Tin Tower

Darkest Night

Czarodzieje

Mystic Falls
Mystic Falls

Wishmaker

Undertale

Digimon Quartz

Poke Tail

Jadore Dior

Spesogenesis

Horizon

Seven Kingdoms

Bangarang

Dysharmonia

Arcadias

Deireadh

SPQR

Dzikie Psy

Uru'bean

Lords of Brevort

Death City

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Zombie is coming

FT Path Magician

Wolvex

Phantasmagoria

Ninja Clan Wars

Wilki 94

Mortis

Wishtown

Valoran
Valoran

Fairy Tail New Generation

Antyris

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

The Avengers

Virus

Riverdale High School

Marudersi

Bottled Stars

Death City

Draco Dormiens

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Epoka Nordlingów

Pokemon Eternal

Era Bleacha

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Yuki & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Wszystkie prawa zastrzeżone./All rights reserved. Copyright 2014 by Daisy7.
Pokemon Crystal launched 2011-03-23.